Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Jak zrobić domową chemię i kosmetyki? Jak nie marnować jedzenia? Przyjdźcie w sobotę (16 września) do Parku Polonii Jedności z Macierzą w Rzeszowie na happening ekologiczny. Dzieciaki też będą miały mnóstwo frajdy.

Happening w rejonie ulicy Pułaskiego  i Rzeszowskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji rozpocznie się o godz. 10:00 i potrwa do 15:00. Będziecie mogli poznać sześć kroków, by wspierać ideę „Zero waste” (z ang. zero odpadów). 

Czego się dowiecie? Jak zrobić domową chemię i kosmetyki, jak się kierować zasadami „Zero waste”, jak nie marnować żywności, jak kompostować odpady, jak utworzyć warzywniak na balkonie, jak być zdrowym dzięki zielarstwu, jak prowadzić zdrowy styl życia.

Będą setki upominków – ekotorby na zakupy, kosmetyki ekologiczne, sadzonki ziół, woskowijki (kawałek bawełny nasączony woskiem pszczelim, olejem jojoba i żywicą drzewną, to naturalne opakowania do żywności, które zastępuje jednorazowe pojemniki).

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Mnóstwo atrakcji będzie też dla najmłodszych: występ grupy teatralnej KBPK, konkursy z nagrodami dla dzieci i dorosłych, wspólne tworzenie wielkoformatowej mozaiki. Wśród nagród dla dzieci będą książki tematyczne. 

– Bądźcie z nami! Mile widziany dobry humor i chęć do zabawy – namawiają organizatorzy happeningu. Jego organizację wspiera prezydent Rzeszowa Konrad Fijołek.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama