Zdjęcie: Regionalne Centrum Krwiodawstwa
Reklama

Chcesz uratować życie potrzebującym? Masz okazję w najbliższą sobotę, 7 sierpnia. Centrum Handlowe Plaza Rzeszów organizuje zbiórkę krwi. 

Akcja honorowego krwiodawstwa organizowana jest przy Plazie przez Klub Honorowych Dawców Krwi przy oddziale rejonowym PCK w Rzeszowie. Do udziału w akcji Plaza zaprasza wszystkie osoby zainteresowane pomocą innym.

Wystarczy w sobotę, 7 sierpnia, przyjść na parking przed wejściem głównym do Plazy (od strony al. Rejtana) i zgłosić się do specjalnego autobusu Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa. Akcja rozpocznie się o godzinie 11:00 i potrwa do 15:00.

Informację o tym, która grupa krwi w tym momencie jest potrzebna najbardziej, znaleźć można na stronie Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa.

Dawcą krwi może zostać każdy zdrowy człowiek w wieku od 18 do 65 lat. Musisz legitymować się dokumentem ze zdjęciem potwierdzającym tożsamość i numerem PESEL, może to być: dowód osobisty, prawo jazdy lub paszport.

Każda osoba, która decyduje się zostać honorowym dawcą krwi, powinna być zdrowa, wypoczęta oraz przed oddaniem spożyć lekkostrawny i niskotłuszczowy posiłek, a także wypić około 1,5 litra płynów (woda mineralna, soki).

W dniu poprzedzającym oddanie krwi nie należy spożywać alkoholu oraz ograniczyć palenie papierosów na minimum 24 h przed oddaniem krwi. Ciężar ciała u takiej osoby nie powinien być mniejszy niż 50 kg.

To kolejna akcja organizowana ze względu na braki krwi określonych grup. Plaza wraz z partnerami pomaga uzupełnić zapasy, które mogą uratować życie potrzebującym. Podczas dotychczasowych akcji organizowanych przez Plazę zebrano blisko 39 tys. ml krwi. 

Partnerami akcji honorowego krwiodawstwa w rzeszowskiej Plazie są działający w Centrum sklep sportowy Decathlon, Akademia Sportu Chikara oraz Podium.

Szczegółowe informacje na temat akcji można znaleźć na stronie www.plazarzeszow.pl oraz na www.facebook.com/PlazaRzeszow.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: