W sobotę walka Łukasz Różański vs Alen Babic. Ile miasto wyda na galę?

Czuję, że cały Rzeszów i Podkarpacie są ze mną – mówi Łukasz Różański przed sobotnim starciem z Chorwatem Alenem Babicem w G2A Arena w Jasionce. 

 

Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

27. gala Knockout Boxing Night odbędzie się 22 kwietnia. 37-letni Łukasz Różański, bokser Stali Rzeszów, stanie przed szansą zdobycia pasa mistrza świata federacji WBC kategorii bridger. Różański w walce wieczoru zmierzy się z Chorwatem Alenem Babicem.

– Czuję, że cały Rzeszów i Podkarpacie są ze mną. Wierzę, że kibice dopiszą na gali i będą mnie wspierać – mówi Łukasz Różański

Saga związana z walką Różańskiego o pas mistrza świata dobiega końca. Rzeszowski bokser do walki o tytuł przygotowuje się już ponad 1,5 roku. Pierwotnie miał walczyć z Oscarem Rivasem, ale finalnie to chorwacki pięściarz Alen Babic będzie rywalem Polaka.

Różański na 110 procent

W sobotę, 22 kwietnia, niepokonani dotąd pięściarze skrzyżują rękawice w walce o mistrzostwo świata. – Nastawiam się na najtrudniejszą walkę w mojej karierze, będzie ciekawie w ringu – mówił Łukasz Różański po pierwszym „face to face” z Alenem Babicem.

– Jeżeli będzie trzeba walczyć na pełnym dystansie, to będę walczył. Jestem przygotowany na 110 procent – zapewnia rzeszowski bokser.

32-letni Chorwat nie pozostaje mu dłużny: – To był najlepszy obóz w moim życiu. Ta walka nie potrwa pełnego dystansu. Gdybym nie był pewien zwycięstwa, to nie zdecydowałbym się na walkę na terenie Różańskiego – mówił pewny siebie Babic.

Po raz pierwszy obaj bokserzy spojrzeli sobie w oczy w poprzednim tygodniu w Warszawie. W czwartek w Millenium Hall zaplanowano treningi medialne, początek o godzinie 18:00. W piątek z kolei o 14:00 w MH odbędzie się oficjalne ważenie. 

Galę wspiera miasto Rzeszów. Na promocję wyda 344 400 zł. 

Bilety wciąż dostępne

W G2A Arena dojdzie także do dwóch pojedynków o pas Mistrza Europy. Michał Cieślak i Laura Grzyb powalczą o tytuł czempionów Starego Kontynentu. To pierwsza gala w historii polskiego boksu, kiedy dojdzie do trzech mistrzowskich pojedynków o tak prestiżowe tytuły.

Grupa KnockOut Promotions, przy okazji sobotniej gali, nawiązała współpracę z grupą Boxxer. Gala będzie pokazywana w największej brytyjskiej sportowej telewizji. Łącznie prawa do pokazywania tej walki zostały sprzedane do 43 krajów.

– A ta liczba pewnie jeszcze się powiększy – ocenia Andrzej Wasilewski, szef KnockOut Promotions.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W Polsce galę na żywo pokaże TVP Sport. Transmisja od godz. 19:20. Galę będzie komentować duet Piotr Jagiełło i Janusz Pindera. Początek gali o 19:00. Bilety wciąż są dostępne na ebilet.pl. Będzie je można także kupić podczas wydarzeń w Millenium Hall.

Karta walk:

– Ada Jędrzejczyk (debiut) vs Monika Lis (debiut)

– Tobias Zarzeczny (2-0) vs Andrija Kuzman (debiut)

– Piotr Łącz (5-0, 5 KO) vs Milos Budincić (2-4-1)

– Laura Grzyb (8-0, 3 KO) vs Maria Cecchi (8-1, 2 KO)

– Michał Cieślak (23-2, 2 KO) vs Dylan Bregeon (12-2-1, 3 KO)

– Jeamie „TKV” Tshikeva (4-0, 2 KO) vs Michał Bołoz (5-4-2, 5 KO)

– Steed Woodall (17-1-1, 11 KO) vs Boris Crighton (10-2, 7 KO)

– Martin Bakole (18-1, 13 KO) vs Igor „Hulk” Szewadzucki (10-0, 8 KO)

– Łukasz Różański (14-0, 13 KO) vs Alen Babić (11-0, 10 KO)

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama