Reklama

Na Osiedlu Miłocin 28 sierpnia (sobota) odbyło się ekologiczne pożegnanie lata, czyli Bomby Kwiatowe, Konie, Alpaki i Eko-warsztaty. Organizatorzy przygotowali moc atrakcji dla małych i dużych uczestników.

Impreza rozpoczęła się o godz. 16:00 na boisku przy hali sportowej przy ul. Miłocińskiej 41 w Rzeszowie i trwała do 23:00.

Co działo się na Zielonym Festynie?

Na Zielonym Festynie była muzyka, która sama porywała do tańca. Zapłonął grill z przepyszną kiełbasą. Odbyły się też konkursy, gry i zabawy z nagrodami. Najmłodsi mogli  poskakać na dmuchańcach, pojeździć na konikach i pogłaskać alpaki.

Więcej na temat Zielonego Festynu: ZielonyFestyn

Dlaczego Zielony Festyn?

W poprzednich latach organizowana była akcja pod nazwą “Zielona Zamiana” podczas której mieszkańcy wymieniali odpady na rośliny oraz edukowali się w temacie recyklingu.

W związku z pandemią, akcja nie była organizowana, dlatego też w tym roku zostały połączone dwa wydarzenia. W pierwszym stworzona została propozycja pikniku rodzinnego “Zielony Festyn”, gdzie mieszkańcy na bezpłatnych warsztatach  tworzyli “bomby kwiatowe”, które “wybuchną” mini łąkami upiększającymi nawet najmniejsze balkony. Warsztaty organizowane były przez firmę Metkom.

Co to są bomby kwiatowe?

Bomby kwiatowe powstały na potrzeby mieszkańców dużych aglomeracji miejskich, miały na celu zazielenienie betonowych przestrzeni. W ich skład wchodzi ziemia, glina i nasiona łąki kwiatowej. Bomby, gdy zakwitną, pięknie prezentują się zarówno w trudnych warunkach miejskich, jak i na balkonach czy zaciszu domowym.

Skonstruowanie bomb kwiatowych na Zielonym Festynie pozwoliło zatrzymać namiastkę zapachu letniej łąki w naszych mieszkaniach.

Osiedle Miłocin w Rzeszowie – co warto o nim wiedzieć

Osiedle Miłocin to jedno z najmniejszych osiedli w Rzeszowie, na którego terenie znajdują się pozostałości Puszczy Sandomierskiej. Osiedle powstało na obszarach należących, niegdyś do Szkoły Rolniczej. A obecnie znajduje się tu Zespół Szkół Agroprzedsiębiorczości. W związku z historią osiedla, w swoich wydarzeniach, odwołuje się do swoich korzeni, czyli dbałości o środowisko i promocję proekologicznych zachowań.

Organizatorami Zielonego Festynu na zakończenie lata była Rada Osiedla Miłocin oraz Rzeszowski Dom Kultury.

Sponsorem strategicznym była firma Metkom: www.metkom.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: