W najbliższą środę (12 października) odbędą się 81. piłkarskie derby Rzeszowa. W trakcie przemarszu kibiców Resovii na Stadion Miejski, kierowcy mogą się spodziewać utrudnień w ruchu na rzeszowskich ulicach.

Derby pomiędzy Stalą a Resovią na stadionie przy u. Hetmańskiej rozpoczną się o godz. 15:00. Kibice Resovii spotykają się o godz. 13:20 na parkingu przy rzeszowskich basenach ROSiR (ul. Pułaskiego). Kibice „Pasiaków” na stadion wyruszą o 14:00. Będą eskortowani przez policjantów.

Policja przewiduje, że w trakcie przemarszu fanów Resovii pomiędzy godzinami 14:00 a 15:00 mogą wystąpić utrudnienia w ruchu.

– Utrudnienia w ruchu wystąpią również w bezpośredniej bliskości Stadionu Miejskiego, na skrzyżowaniu ulic Hetmańskiej i Powstańców Warszawy, przed rozpoczęciem meczu i po jego zakończeniu – informuje Adam Szeląg z rzeszowskiej policji.

W trakcie przemarszu kibiców Resovii, policjanci mogą chwilowo wstrzymywać ruch, a jeśli będzie taka potrzeba będą ręcznie kierować ruchem pojazdów. Funkcjonariusze apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności podczas przejazdu przez Śródmieście i w pobliżu Stadionu Miejskiego.

Porządku na stadionie podczas derbów będzie strzegło ok. 70 ochroniarzy i ok. 200 policjantów w rejonie stadionu oraz na ulicach miasta. Pisaliśmy o tym TUTAJ. Na stadionie będzie mogło usiąść maksymalnie 2 tysiące widzów. Dla fanów Resovii przewidziano ponad 730 biletów.

Stan dotychczasowej sportowej rywalizacji Stali i Resovii jest wyrównany. Obie drużyny na koncie mają po 32 zwycięstwa. Remis zanotowano w 16 meczach. Ostatnie derby, które odbyły się w kwietniu na stadionie Resovii, wygrała Stal 3-0.

Po dziesięciu kolejkach trzecioligowej rywalizacji wyżej w tabeli jest Stal Rzeszów. Zajmuje drugie miejsce (21 punktów), Resovia jest na piątej pozycji, ale do Stali ma tylko punkt straty. W tabeli prowadzi Garbarnia Kraków – 26 punktów.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama