Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Mistrz olimpijski Robert Korzeniowski zawita w środę (5 października) do Rzeszowa na zawody lekkoatletyczne „Korzeniowski CUP – Łączy nas talent”. Fundacja Pomosty organizuje je dla dzieci uchodźczych i dzieci polskich.

Zawody odbędą się w hali Uniwersyteckiego Centrum Lekkoatletycznym przy ulicy Cichej w Rzeszowie. Weźmie w nich udział 500 młodych sportowców z całego Podkarpacia. Uczestnikami projektu są polskie i ukraińskie dzieci w wieku 5-18 lat.

Program ma łączyć zainteresowania i talenty dzieci. Do Polski w minionych miesiącach trafiły tysiące dzieci z ogarniętej wojną Ukrainy.

– Nasze społeczeństwo, a w szczególności szkoły, stanęły przed olbrzymim wyzwaniem integracji młodzieży z Ukrainy z polskimi dziećmi – podkreśla Jan Markovic, prezes Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU w Rzeszowie.

– Wierzę, że sport łączy młodych ludzi, pokonuje bariery językowe i kulturowe. Jest szansą na szybkie połączenie młodych ludzi z obydwu krajów – mówi Robert Korzeniowski, polski lekkoatleta, czterokrotny mistrz olimpijski w chodzie sportowym.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 i transmitowane będą w mediach społecznościowych TUTU, Podkarpackiego Stowarzyszenia dla Aktywnych Rodzin oraz kanale YouTube.

„Łączy nas talent” to nie tylko zawody, to też zajęcia edukacyjne, językowe i integracyjne, w tym wizyta w TUTU, gdzie od poniedziałku do piątku organizowane są dwujęzyczne, bezpłatne zajęcia, zabawy, animacje i inne warsztaty dla dzieci z Ukrainy i Polski. 

Organizatorem zawodów i projektu „Łączy nas talent” jest Fundacja Pomosty przy współpracy z PSAR, Fundacja Roberta Korzeniowskiego, Centrum Rozwoju Psychofizycznego TUTU i Fundacja Wolność i Demokracja.

oprac. (ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama