Zdjęcie: Materiały prasowe
Reklama

Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie i Fundacja Ad Arte zapraszają na pokaz filmów „Oscar Nominated Short Films: Fabuły 2019”, który odbędzie się w środę, 27 marca.

“Oscar Nominated Shorts” to polska premiera fabularnych filmów krótkometrażowych wyselekcjonowanych do nagrody Amerykańskiej Akademii Sztuki i Wiedzy Filmowej. Program zawiera najnowsze filmy fabularne oraz animacje. Zaprezentowany zostanie zarówno zestaw tytułów nominowanych i film nagrodzony w tegorocznej edycji tej najbardziej prestiżowej nagrody filmowej na świecie.

Bilety wstępu (w cenie 10 zł) będą dostępne przed projekcją w kasie WDK. Pokaz filmów rozpocznie się o godz. 18:00. 

PROGRAM

– MADRE | Mother, reż. Rodrigo Sorogoyen, Hiszpania 2018 – 19 minut

Samotna matka odbiera telefon od swojego siedmioletniego syna, który jest na wakacjach ze swoim tatą. Rozmowa początkowo wywołuje radość, ale przeradza się w koszmar, kiedy dziecko przyznaje, że jest samo i nie może znaleźć taty, który wyszedł już jakiś czas temu.

– FAUVE, reż. Jeremy Comte, Kanada – 16 minut

W kopalni odkrywkowej dwóch chłopców oddaje się pozornie niewinnej grze o władzę, której jedynym obserwatorem jest matka natura.

– MARGUERITE, reż. Marianne Farley, Kanada 2018 – 19 minut

Starsza kobieta zaprzyjaźnia się ze swoją pielęgniarką, która pomaga odkryć jej nieuświadomioną tęsknotę i pomóc pogodzić się z przeszłością.

– DETAINMENT, reż. Vincent Lombe, Irlandia 2018 – 30 minut

Dwóch dziesięcioletnich chłopców zostaje zatrzymanych przez policję pod zarzutem uprowadzenia i zamordowania niemowlęcia. Prawdziwa historia oparta na spisanych wywiadach dotyczących sprawy Jamesa Bulgera, która zaszokowała świat w 1993 r. i nadal powoduje oburzenie w Wielkiej Brytanii.

– SKIN, reż. Guy Nattiv, USA 2018 – 20 minut

W małym supermarkecie czarny mężczyzna uśmiecha się ponad stoiskiem z kasami do 10 letniego, białego chłopca. Pozornie nieszkodliwy moment powoduje wybuch bezwzględnej wojny gangów zakończonej szokującymi konsekwencjami.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: