Zdjęcie: Rzeszowski Dom Kultury
Reklama

W dniach 7-11 listopada br. w Rzeszowskim Domu Kultury filia Staromieście rozegrane zostaną XI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach. Pięciodniowy turniej wyłoni Mistrzów Rzeszowa w kategorii Seniorów, Juniorów i do lat 10.

XI Mistrzostwa Rzeszowa w Szachach organizowane są przez Romana Wąsika, dyrektora turnieju, sędziego głównego mistrzostw przy współpracy z Rzeszowskim Domem Kultury, Rzeszowskim Klubem Szachowym oraz Przedsiębiorstwem Turystycznym Wagabunda.

Głównym celem wydarzenia jest popularyzacja gry w szachy wśród mieszkańców Rzeszowa. Oficjalne otwarcie mistrzostw odbędzie się w czwartek 8 listopada o godzinie 16:30, natomiast finał i rozstrzygnięcie nastąpi w niedzielę 11 listopada o 16:30.

Organizatorzy przyznają puchary zdobywcom trzech pierwszych miejsc w każdej grupie. Na najlepszych graczy czekają nagrody finansowe oraz rzeczowe, a turniej odbywający się z udziałem uczestników najwyższej grupy jest klasyfikowany do Międzynarodowej Federacji Szachowej – FIDE.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad uczestnictwa w mistrzostwach znajdziecie w regulaminie turnieju, który dostępny jest na stronie www.rdk.rzeszow.pl. Mistrzostwa odbędą się pod honorowym patronatem prezydenta Rzeszowa, Polskiego Związku Szachowego i Podkarpackiego Związku Szachowego. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: