Zdjęcie: Kpt. Konrad Radzik / 21. Brygada Strzelców Podhalańskich
Reklama

Przed pomnikiem generała Władysława Sikorskiego w Rzeszowie odbędą się w środę (15 sierpnia) uroczystości Święta Wojska Polskiego. Kierowcy muszą się przygotować na chwilowe utrudnienia w ruchu. 

Obchody Święta Wojskiego Polskiego i 98. rocznicy Bitwy Warszawskiej rozpoczną się o godz. 9:30 mszą świętą w kościele garnizonowym przy ul. Reformackiej. Po mszy jej uczestnicy przejdą pod pomnik gen. Sikorskiego, gdzie o 11:00 rozpoczną się uroczystości Święta WP. W programie uroczysty apel, hymn państwowy, podniesienie flagi państwowej, apel pamięci, salwa honorowa, składanie wieńców i wiązanek kwiatów oraz defilada. 

W związku obchodami Święta WP mogą wystąpić chwilowe utrudnienia w ruchu. Na czas przemarszów pododdziałów wojska czasowo będą zamykane niektóre rzeszowskie ulice. Blokowane będą również drogi przylegające do zamykanych odcinków.

Pierwsze utrudnienia pojawią się w godzinach 9:10-9:15. Zamknięte wtedy zostaną odcinki ulic Langiewicza od wjazdu do jednostki wojskowej do skrzyżowania z ul. Reformacką i ul. Reformacka do kościoła garnizonowego.

Od 10:15 do 10:45 planowany jest przemarsz pododdziałów na miejsce uroczystości pod pomnikiem gen. Władysława Sikorskiego. Zamknięte zostaną: ulica Langiewicza na odcinku od skrzyżowania z Reformacką i Jagiellońską, ul. Hoffmanowej, ul. Mochnackiego, al. Cieplińskiego w kierunku al. Piłsudskiego do skrzyżowania z ul. Ks. Jałowego.

Od 12:15 do 12:45 na czas defilady pododdziałów zamknięte zostaną: ul. Ks. Jałowego (od wjazdu na ROSiR) w kierunku al. Cieplińskiego, al. Cieplińskiego w kierunku ul. Mochnackiego, ul. Mochnackiego ul. Hoffmanowej i odcinek ul. Langiewicza do wjazdu do jednostki wojskowej. 

– Na czas zamknięcia ulic blokowane będą również mijane skrzyżowania – poinformował Adam Szeląg, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Przy okazji warto przypomnieć, że także w środę o 16:00 na placu i parkingu przed Podkarpackim Urzędem Wojewódzkim od strony ogrodów bernardyńskich rozpocznie się piknik rodzinny “My, Polacy 1918-2018”. W programie konkursy i zabawy dla dzieci, pokazy służb mundurowych.

Będzie też stoisko Narodowego Banku Polskiego przy którym trwać będzie zamiana monet okolicznościowych. Ponadto przewidziano pokaz służb mundurowych NBP, rozpoznawanie autentyczności znaków pieniężnych. O 19:30 rozpocznie się koncert Krzysztofa Iwaneczko z zespołem. Zwieńczeniem pikniku będzie transmisja od 20:30 na telebimie niezwykłego widowiska muzycznego „Wolność we krwi”. Na ten temat więcej pisaliśmy TUTAJ

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

2 KOMENTARZE

  1. Jak zawsze, cały naród będzie wypoczywał i używał życia, a żołnierze będą “świętować” na defiladach. No przecież to ich święto…

Comments are closed.