Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Zostaw auto, skorzystaj z miejskiej komunikacji. W środę (22 września) w Rzeszowie jazda autobusami, które obsługuje MPK, będzie darmowa.

„Dzień bez samochodu” jest częścią Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. W Rzeszowie z tej okazji tydzień temu zamknięto dla samochodów część ulicy Jagiellońskiej – od skrzyżowania z ulicą 3 Maja do wysokości sklepu Żabka. Ulica będzie zamknięta do środy (22 września) włącznie. 

Sporo wydarzeń w Rzeszowie związanych z ETZT miało się odbyć w miniony weekend, ale niektóre miasto odwołało z powodu fatalnej pogody. Ostatnim akcentem Tygodnia jest „Dzień bez samochodu”, który odbędzie się w najbliższą środę (22 września). Tego dnia w stolicy województwa będzie można za darmo jeździć miejskimi autobusami.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Co ważne, z darmowej komunikacji mogą skorzystać wszyscy bez wyjątku. W poprzednich latach bywało bowiem tak, że bezpłatna jazda autobusami była tylko dla posiadaczy prawa jazdy i właścicieli samochodów. W tym roku „Dzień bez samochodu” jest bez ograniczeń. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama