Zdjęcie: Straż Miejska w Rzeszowie

Chcesz zminimalizować ryzyko kradzieży swojego roweru? Oznacz go! W środę (20 lipca) będą to robić funkcjonariusze Staży Miejskiej w Rzeszowie. 

Jak poinformowała Straż Miejska, znakowanie rowerów rozpocznie się w środę o godz. 15:00 w siedzibie rzeszowskiej straży przy ulicy Targowej 1. Aby nie tworzyć kolejki, należy umówić się, dzwoniąc pod numer telefonu 986.

Znakowanie rowerów polega na wygrawerowaniu na ramie roweru numeru identyfikacyjnego za pomocą mikroudarowego urządzenia. Odczyt numeru będzie możliwy nawet po jego powierzchownym zatarciu.

Strażnicy miejscy będą znakować tylko sprawne rowery. Osoby niepełnoletnie muszą być z prawnymi opiekunami. Trzeba być zameldowanym w Rzeszowie, nie zapomnijcie wziąć ze sobą dowodu osobistego. 

Należy złożyć pisemnie oświadczenie, że jest się właścicielem roweru, okazać dowód zakupu roweru, pisemnie potwierdzić zapoznanie się z regulaminem znakowania i wyrazić zgodę na oznakowanie roweru i przetwarzanie danych osobowych.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Ponadto rower powinien posiadać światło odblaskowe czerwone, pozycyjne białe lub żółte z przodu i czerwone z tyłu, co najmniej jeden skutecznie działający hamulec, dzwonek lub inny sygnał ostrzegawczy o nieprzeraźliwym dźwięku. 

– Nie znakujemy rowerów z ramą karbonową, ponieważ mogłaby ona ulec zniszczeniu – poinformowała Straż Miejska w Rzeszowie, która dotychczas oznakowała 1348 rowerów. Kolejne znakowanie odbędzie się 3, 17 i 31 sierpnia. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama