Najpierw zaproponowały, że ugotują mu obiad, a potem uznały, że można okraść 70-letniego mężczyznę. Policjanci zatrzymali dwie kobiety i konkubenta jednej z nich.

Policja z Niska wyjaśniają okoliczności rozboju na 70-letnim mieszkańcu Bielin. Mężczyzna znał sprawczynie, które przyszły do niego. Namówił 70-latka, by pojechał z nimi na zakupy. Gdy mężczyzna oświadczył, że nie ma pieniędzy, kobiety zaproponowały, że załatwią samochód, który podwiezie mieszkańca Bielin do banku.

Za kierownicą auta siedział konkubent jedna z kobiet. Po wyjściu z banku poszli na zakupy do pobliskiego sklepu, a następnie do domu mężczyzny. 35-latka i 25-latka zaproponowały, że ugotują 70-latkowi obiad. W trakcie przygotowywania posiłku wszyscy pili alkohol.

Kobiety wiedziały, że starszemu mężczyźnie pozostały jeszcze w portfelu pieniądze, które wybrał z banku. Postanowiły okraść go z reszty gotówki. Zabrały mu kule, o których się poruszał i przewróciły na łóżko.

Kobiety próbowały wyciągnąć mężczyźnie portfel z kieszeni spodni. 70-latek próbował się bronić. Jedną z kobiet uderzył kulą, ale napastniczki były silniejsze – wykręciły mu ręce i zabrały portfel wraz z pieniędzmi i dokumentami.

Kobiety zadzwoniły po konkubenta jednej z nich, z którym odjechały samochodem. Pieniądze wydały na alkohol i papierosy. Portfel z dokumentami wyrzuciły do kosza przy sklepie.

Starszy mężczyzna, na szczęście, nie odniósł obrażeń. O zdarzeniu powiadomił policjantrów, którzy na następni zatrzymali całą trójkę. Kobiety były pijane, miały po ponad 2 promile alkoholu w organizmach. Wobec nich zastosowano policyjny dozór.

(kaw)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama