Rzeszowscy urzędnicy skorzystali z pomysłu jednego z mieszkańców. W Trasie Podziemnej pojawiła się darmowa ładowarka baterii do telefonów.

Pomysł na platformie dobrepomysly.erzeszow.pl 11 lutego zgłosił jeden z mieszkańców Rzeszowa.

„Sytuacja z życia codziennego: jestem gdzieś na mieście i potrzebuję skorzystać z telefonu, ale okazuje się, że bateria jest rozładowana. Na prośby o pożyczenie własnego telefonu, mieszkańcy reagują z pewną nieufnością, a „na ulicy” brakuje miejsca, gdzie można podładować urządzenie. Proponuje ciekawe rozwiązanie. Są nimi specjalne strefy z kontaktami elektrycznymi, w których za darmo możemy podładować baterię. Dodatkowo można je wyposażyć w uniwersalny kabel do ładowania baterii z końcówkami dostosowany do różnych typów aparatów telefonicznych.” – napisał na platformie.

I pomysł się spodobał. Nie tylko mieszkańcom, ale również urzędnikom, którzy już przy prezentacji platformy zapowiedzieli szybką realizację pomysłu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Będziemy chcieli w trasie podziemnej postawić bezpłatną ładowarkę do telefonów, aby każdy mieszkaniec mógł doładować baterie – mówiła kilka tygodni temu Katarzyna Pawlak z biura prasowego Urzędu Miasta Rzeszowa.

Minął nie cały miesiąc, a w kawiarni Estrada Caffe, znajdującej się przy wejściu do podziemnej trasy turystycznej w Rynku zainstalowano bezpłatną stację do ładowania baterii większości telefonów komórkowych. Kawiarnia jest czynna od poniedziałku do czwartku w godz. od 10 do 24, w piątki od 10 do 2, soboty od 11 do 2 oraz niedziele od godz. 11 do 24.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama