Zdjęcie: Yotube.com / Rzeszów News

Dziennikarz „dobrej zmiany” Adrian Klarenbach i sprzyjający rządowi PiS politolog dr Tomasz Żukowski w TVP Info zachwalali Tadeusza Ferenca, prezydenta Rzeszowa, bo zna każdą dziurę w swoim mieście. 

O tym, że Tadeusz Ferenc potrafi w środku nocy pojawić się na placu budowy miejskiej inwestycji lub zadzwonić bladym świtem do swoich urzędników, bo coś mu się nie podoba, obrosło już legendą. Ferenc nierzadko w gabinecie jest wcześniej niż jego sekretarka. 

O stylu pracy Tadeusza Ferenca mówiono ostatnio w programie „Finał Kampanii. Druga Tura” w prorządowej TVP Info. Program prowadził Adrian Klarenbach. Jego gościem był znany politolog dr Tomasz Żukowski. Obaj drwili z Rafała Trzaskowskiego, kandydata PO na prezydenta RP, oraz zachwalali obecnego prezydenta Andrzeja Dudę (PiS).

Nieoczekiwanie tematem rozmowy stał się… Tadeusz Ferenc, prezydent Rzeszowa. Dr Żukowski zarzucił Trzaskowskiemu, że bycie samorządowcem wychodzi mu średnio (Trzaskowski od 2018 roku jest prezydentem Warszawy). – Samorządowiec to człowiek bardzo pragmatyczny – opowiadał dr Żukowski. 

Klarenbach od razu zareagował. – Znam takiego człowieka osobiście. Krążą o nim legendy – podłapał dziennikarz TVP Info. I w tym miejscu wymienił nazwisko Tadeusza Ferenca. – To taki człowiek, że gdyby nie daj Bóg na ulicy Jagiellońskiej czy ulicy 3 Maja stanęła taka woda, jak ostatnio w Warszawie, bez względu na porę dnia, Ferenc byłby na miejscu.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Wyjąłby telefon komórkowy, zadzwonił do swojego naczelnika i zapytał, gdzie jest – mówił Adrian Klarenbach. – On by wszystko wiedział, bo zna każdą dziurę w swoim mieście – podchwycił dr Tomasz Żukowski. 

Na koniec tej wymiany zdań Adrian Klarenbach pozdrowił Tadeusza Ferenca, który w drugiej turze wyborów prezydenckich poparł… Rafała Trzaskowskiego. 

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama