W WDK premiera filmu „Fuks” o ratownikach ze stowarzyszenia „STORAT”

Podkarpacka Komisja Filmowa zaprasza na premierę filmu „Fuks”, która odbędzie się 10 maja br. w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie. Od poniedziałku, 29 kwietnia, można odbierać bezpłatne wejściówki. 

 

30-minutowy film dokumentalny „Fuks” opowiada o pracy ratowników Stowarzyszenia Cywilnych Zespołów Ratowniczych z Psami STORAT z Rzeszowa. Od 18 lat biorą oni udział w poszukiwaniach osób zaginionych szczególnie narażonych na utratę życia: dzieci, osób starszych i chorych. Członkowie stowarzyszenia i ich psi podopieczni będą specjalnymi gośćmi wydarzenia.

Głównymi bohaterami filmu są jaślanin Jacek Dubiel i jego pies „Fuks”, którzy brali udział w kilkudziesięciu akcjach poszukiwawczych. Szczególnym osiągnięciem pary jest bezpośrednie odnalezienie zaginionej starszej kobiety. Film „Fuks” to pierwsza próba udokumentowania pracy przewodników, nawigatorów oraz psów ratowniczych STORAT-u m.in. podczas policyjnych akcji poszukiwawczych.

Za scenariusz i reżyserię odpowiada Jakub Kowalczyk, za zdjęcia Piotr Trznadel, produkcję 
Trznadel Media

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Film był współfinansowany przez Podkarpacką Komisję Filmową z pieniędzy Wojewódzkiego Domu Kultury i województwa podkarpackiego w ramach Podkarpackiej Kroniki Filmowej. Wsparcia finansowego udzieliło również miasto Jasło.

Premiera filmu „Fuks” odbędzie się 10 maja br. (piątek) o godz. 18:00 w Wojewódzkim Domu Kultury (ul. S. Okrzei 7). Wstęp bezpłatny. Wejściówki będzie można odbierać od poniedziałku (29 kwietnia) w portierni WDK. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama