Zdjęcie: Ewa Szyfner / Rzeszów News

To już 50 lat! Gmina Boguchwała w ten weekend (10-11 czerwca) obchodzi swoje złote gody. Nie zabraknie atrakcji, w szczególności koncertów. Okrągły jubileusz wraz z mieszkańcami gminy uczci Waldemar Malicki, Mesajah i Cleo.

– Kochani już odliczamy godziny do dwudniowego święta gminy, która obchodzi 50-lecie powstania – ogłaszają burmistrz Boguchwały Wiesław Kąkol i dyrektor Miejskiego Centrum Kultury w Boguchwale Agnieszka Czarnik-Buż.

Koncert za koncertem

Wydarzenie odbędzie się na Rynku Miejskim w Boguchwale. W dniach 10-11 czerwca nie zabraknie atrakcji.

W sobotni wieczór muzyczna eufonia – Orkiestra Dęta Gminy Boguchwała przeniesie w świat hitów muzyki rozrywkowej, a „Naga prawda o klasyce” niezwykłego polskiego pianisty Waldemara Malickiego to klasa sama w sobie. Odrobina humoru i pikanterii doda do wszechstronności talentu Malickiego element zaskoczenia.

Po koncertowej uczcie będzie i czas na rozrywkę. Boguchwalską Potańcówkę do późnych wieczornych godzin poprowadzi zespół Kalejdoskop.

Niedziela zacznie się od Gry Miejskiej po Boguchwale, w której udział weźmie 20 drużyn. Zadaniem uczestników będzie poruszanie się pomiędzy poszczególnymi miejscami kontrolnymi oraz wykonywanie następujących po sobie punktowanych zadań. Grę wygra zespół z największą ilością punktów.

Cleo gwiazdą wieczoru

Główną gwiazdą wieczoru jest znana z radiowych hitów jurorka The Voice of Kids – Cleo, która z pewnością zatroszczy się o udaną zabawę dla wszystkich uczestników. Przed piosenkarką moc wrażeń. Już od 15:00 brzmieć będzie „Scena małego artysty”, na której zaprezentują się dzieci i młodzież z terenu gminy Boguchwała. Następnie estradę przejmie Diana Ciecierska znana z udziału w The Voice of Poland. Przed występem Cleo publikę w rytm reggae rozbuja Mesajah.

Przygotowano również mnóstwo atrakcji, m.in strefę gastronomiczną, kiermasz książki czy stoisko promocyjne Gminnej Biblioteki Publicznej w Boguchwale. Darmowe dmuchańce, gokarty dla dzieci, animatorzy, żywe maskotki i bajkowa strefa zachęcą do udziału w świętowaniu również najmłodszych. Odbędzie się także spotkanie autorskie ze znanym dzieciom Wiesławem Drabikiem, który pisze pełne humoru wierszowane bajeczki.

Dla miłośników tańca koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kompanija z Boguchwały, a dla tych, którzy jeszcze będą mieli siły i chęci do dalszej zabawy, dyskoteka na płycie rynku, którą poprowadzi Dj Claudia Music&Fun.

(kms)

PROGRAM

10 czerwca – sobota

Sala Widowiskowa MCK Boguchwała:

– 16:00 – uroczysta konferencja otwierająca Dni Gminy Boguchwała

Rynek Miejski:

– 18:00 – koncert muzyki rozrywkowej Orkiestry Dętej Gminy Boguchwała

– 18:30 – koncert „Naga prawda o klasyce” Waldemara Malickiego

– 20:00 – Boguchwalska Potańcówka

11 czerwca – niedziela – Rynek Miejski:

– 13:00 – Gra Miejska po mieście Boguchwała

– 15:00 – „Scena małego artysty” występy artystyczne dzieci i młodzieży z terenu Gminy Boguchwała

– 16:15 – podsumowanie gry miejskiej i wręczenie nagród uczestnikom

– 16:30 – promocja wydawnictwa „Dawno temu w Boguchwale…” i spotkanie autorskie z Wiesławem Drabikiem

– 16:45 – koncert Diany Ciecierskiej z The Voice of Poland

– 17:30 – koncert Zespołu Pieśni i Tańca Kompanija z Boguchwały

– 18:00 – koncert MESAJAH

– 19:30 – rozstrzygnięcie konkursów MCK i GBP w Boguchwale

– 20:00 – koncert gwiazdy wieczoru CLEO

– 21:30 – dyskoteka pod gwiazdami

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama