Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Uwaga, kierowcy i pasażerowie miejskich autobusów. W sobotę i niedzielę (22-23 sierpnia) ulica Lisa-Kuli w Rzeszowie będzie całkowicie wyłączona z ruchu. 

Jak poinformował w piątek Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa, w najbliższy weekend ulica Lisa-Kuli całkowicie wyłączona z ruchu będzie od placu Śreniawitów do ronda przy hotelu Forum. – W tym czasie układana będzie nawierzchnia i będą malowane oznakowania poziome – tłumaczy Maciej Chłodnicki. 

Na czas prowadzenia robót obowiązywać będą objazdy:

– jadąc od hotelu Rzeszów przez ulicę Mochnackiego, Langiewicz Unii Lubelskiej lub Zofii Chrzanowskiej do Dąbrowskiego,

– jadąc od Mostu Zamkowego przez Hetmańską do Dąbrowskiego i dalej przez Langiewicza i Michnackiego na al. Cieplińskiego,

– jadąc od Dąbrowskiego przez Langiewicza i Mochnackiego lub przez Hetmańską w kierunku Mostu Zamkowego,

– Jeżeli nie wydarzy się nic nieprzewidzianego, od poniedziałku ruch na Lisa – Kuli będzie się odbywał normalnie – zapowiada Maciej Chłodnicki. 

Ponadto, w sobotę (22 sierpnia) autobusy miejskie, obsługiwane przez MPK, od 6:00 do 24:00 będą jeździły objazdami: 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– w kierunku Dąbrowskiego: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Dąbrowskiego park 02 i dalej bez zmian,

– w kierunku Hetmańskiej: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Hetmańska podzamcze 02 i dalej bez zmian,

– w kierunku Kilara: do przystanku Cieplińskiego park 02 bez zmian dalej Mochnackiego, Hoffmanowej, Unii Lubelskiej, Kilara 02 i dalej bez zmian, 

– w kierunku powrotnym (Dąbrowskiego, Unii Lubelskiej, Hoffmanowej, Mochnackiego) autobusy wszystkich linii mają obowiązek zatrzymać się na przystanku Lisa – Kuli rondo 02 (zajęcie prawego pasa na Rondzie Pakosława, wjazd w zatokę możliwie najbliżej krawędzi peronu przystanku autobusowego) i dalej bez zmian.

– Prosimy o zachowanie szczególnej ostrożności i dostosowanie się kierowców do poleceń służb kierujących ruchem – apeluje Zarząd Transportu Miejskiego w Rzeszowie. 

Remont ulicy Lisa-Kuli rozpoczął się 6 sierpnia. Polega na wymianie nawierzchni, regulacji krawężników oraz studzienek kanalizacyjnych. Droga zostanie wzmocniona tzw. geosiatką, aby w przyszłości szybko nie powstały koleiny. Inwestycję o wartości ponad 1 mln zł realizuje firma Molter.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama