Zdjęcie: Pixabay
Reklama
4 i 5 września krajowa czołówka zapaśników powalczy w Rzeszowie o bilety do Oslo, gdzie za miesiąc odbędą się mistrzostwa świata.

74. Mistrzostwa Polski Seniorów w Zapasach w Stylu Wolnym oraz 29. Mistrzostwa Polski Seniorek w Zapasach Kobiet zawitają w ten weekend do hali Podpromie w Rzeszowie. 
 
– Na rzeszowskich matach ujrzymy całą krajową czołówkę, która walczyć będzie o najwyższe lokaty mistrzostw Polski oraz o bilety do Oslo – zapowiadają organizatorzy imprezy.
 
To właśnie w norweskiej stolicy odbędzie się za miesiąc światowy czempionat. – Możemy być pewni, że zaciętych pojedynków oraz zapaśniczych emocji w Rzeszowie nie zabraknie – słyszymy. 
 
Uroczyste otwarcie walk finałowych zaplanowano na niedzielę, 5 września, na godz. 10:00. Wstęp wolny. 
 
170 zapaśników z 31 klubów
 
Tegoroczne mistrzostwa oznaczają wielki powrót zapasów do Rzeszowa. W przeszłości trenowali w nim i odnosili sukcesy Adam Sandurski, Aleksander Cichoń i Jan Falandys.
 
– Obecnie najlepszym zawodnikiem miejscowej Stali jest bez wątpienia Kamil Kościółek, który skutecznie podąża śladami legendarnego Sandurskiego. Ma na swoim koncie już cztery krążki wywalczone na europejskich i światowych czempionatach, w tym tytuł młodzieżowego mistrza Europy – informują organizatorzy zawodów.
 
Kościółek zamierza w Rzeszowie odzyskać stracony przed rokiem tytuł mistrzowski. Jego najgroźniejszym przeciwnikiem jest trzykrotny medalista mistrzostw Europy – Robert Baran.
 
Na ostatnich krajowych mistrzostwach ci dwaj zapaśnicy starli się ze sobą w finale. Wówczas lepszym okazał się starszy i bardziej doświadczony Baran. 
 
Do turnieju zgłosiło się ponad 170 sportowców z 31 krajowych klubów.
 
Relacja na żywo oraz wyniki dostępne będą TUTAJ i TUTAJ.
 
Zdjęcie: materiały prasowe organizatorów
(taz)
 
redakcja@rzeszow-news.pl
Reklama
UDOSTĘPNIJ

NAPISZ KOMENTARZ: