Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Parking przy rzeszowskiej hali Podpromie został zamknięty na dwa dni. Powodem są zawody strażackie.

Zawody Toughest Firefighter Challenge odbędą się w sobotę (9 lipca), ale przygotowania do nich rozpoczęły się już w piątek. Parking przy hali Podpromie został zamknięty o godz. 9:00 i tak będzie do południa w niedzielę, 10 lipca.

W weekend do Rzeszowa przyjadą strażacy z całej Polski. Będzie ich 120, z czego 50 z Podkarpacia. Będą uczestniczyć w zawodach zorganizowanych z okazji 150-lecia rzeszowskiej straży pożarnej. Na parkingu już powstaje 12-metrowa wieża konstrukcyjna.

– Podczas zawodów strażacy będą musieli na nią wbiec w pełnym umundurowaniu, trzymając w ręce 20-kilogramowy pakiet wężowy – tłumaczy Jan Czerwonka, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Rzeszowie. 

Później będą musieli wciągnąć na górę 19-kilogramowy ciężar, następnie przesunąć ponad 70-kilogramową metalową sztabę, przebiec slalom, strzelić wodą do celu, a na koniec przeciągnąć 80-kilogramowego manekina.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

– To będą starty indywidualne, tandemów i sztafetowe na czas. I pierwsze zawody tej rangi na Podkarpaciu – podkreślają strażacy. 

Zawody rozpoczną się o godz. 10:00 i potrwają do 18:00. Zmaganiom ratowników będzie towarzyszył piknik strażacki. Od godz. 9:00 do 20:00 w strefie edukacyjnej będą pokazy ratownictwa technicznego, chemicznego, ekologicznego, medycznego i wysokościowego.

W strefie dla dzieci zostaną zorganizowane zawody na mini torze i zabawy z animatorem. Na koniec, o godz. 19:00, rozpocznie się koncert zespołu Riffirmacja. 

(la)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama