Zdjęcie: Maciej Brzana / Rzeszów News

Sześć miast na Podkarpaciu wprowadza darmową komunikację we Wszystkich Świętych (1 listopada). W Rzeszowie takiego prezentu mieszkańcy nie dostaną.    

„Większość miast Polski wprowadza na czas Święta Zmarłych darmową komunikację miejską. Lista jest długa. Prezydent Fijołek przed wyborami zapewniał, że będzie się starał, by mieszkańcy przesiedli się do komunikacji miejskiej. Dlaczego nie wybrał, wzorem innych miast, takiego rozwiązania w tych szczególnych dniach?” – pyta internauta „Pisul Maximus”.

Żart, i nieśmieszny 

Na Podkarpaciu, we Wszystkich Świętych, z darmowej komunikacji będą mogli korzystać mieszkańcy Mielca, Dębicy, Głogowa Małopolskiego, Stalowej Woli, Przemyśla i Jasła.

„Dlaczego u nas w Rzeszowie nie ułatwiono ludziom dojazd do cmentarzy? A zrobiono coś co spowoduje, że większość wybierze prywatne auto. I miasto zostanie zakorkowane. A to, co u nas ogłoszono, zamiast darmowej komunikacji na 1 listopada, wygląda jak nieśmieszny żart. To ma być ta zachęta prezydenta?” – pyta dalej „Pisul Maximus”.

W Rzeszowie 1 listopada będzie kursowało 10 specjalnych linii autobusowych, którymi będzie można dojechać w rejon cmentarzy. Nie tylko darmowej komunikacji nie będzie, ale od wtorku za przejazd autobusami MPK trzeba będzie więcej zapłacić. Od 1 listopada ceny biletów wzrastają o 25 procent. Normalny bilet drożeje o złotówkę, z 4 do 5 złotych. 

Za darmo nic nie ma

Maciej Chłodnicki z Kancelarii Prezydenta Rzeszowa mówi, że darmowej komunikacji we Wszystkich Świętych nawet nie rozważano. – Nigdy jej u nas nie było – przypomina Chłodnicki. – Poza tym, za darmo nic nie ma. Ktoś musi zapłacić za pracę kierowców, paliwo. Znów trzeba by było dokładać do komunikacji z budżetu miasta – argumentuje.

Darmową komunikację we Wszystkich Świętych wprowadza wiele miast w Polsce, m.in. Białystok, Radom, Toruń, a także miasta aglomeracji śląskiej: Bytom, Chorzów, Dąbrowa Górnicza, Jaworzno, Gliwice, Katowice, Mysłowice, Piekary Śląskie, Ruda Śląska, Siemianowice Śląskie, Sosnowiec, Świętochłowice, Tychy, Zabrze. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama