Pomoc w zakładaniu własnej firmy i poszukiwaniu źródeł finansowania działalności gospodarczej, promowanie przedsiębiorczości oraz konsultowanie biznesplanów – to główne zadania uruchomionej Kliniki Przedsiębiorczości w Wyższej Szkole Prawa i Administracji  w Rzeszowie.

W Klinice pracować będą studenci z Koła Naukowego Prawa Gospodarczego. Z ich porad będzie można skorzystać dwa razy w tygodniu: w każdą niedzielę (od 9:30 do 11:00) i poniedziałek (od 16:30 do 18:00) w rzeszowskim kampusie WSPiA. Klinika mieści się w pokoju nr 17, na parterze budynku głównego uczelni przy ul. Cegielnianej 14 w Rzeszowie.

Klinika Przedsiębiorczości będzie zajmować się pomocą w tworzeniu i prowadzeniu własnej działalności gospodarczej. Podczas pracy w Klinice, studenci będą m.in. pomagać w przygotowywaniu dokumentów potrzebnych do rozpoczęcia własnej działalności gospodarczej.

W Klinice będzie można uzyskać informacje o możliwych źródłach finansowania działalności własnej firmy. Studenci będą także pomagać w tworzeniu i konsultować biznesplany. Do zadań Kliniki będzie również należeć promowanie szeroko pojętej przedsiębiorczości.

Dla studentów pracujących w Klinice organizowane będą szkolenia m.in. z zakresu prawa gospodarczego, tworzenia biznesplanów i coachingu.

Władze WSPiA cieszą się, że studenci wpadli na pomysł uruchomienia Kliniki Przedsiębiorczości i dzięki niej będą mogli uczyć się przedsiębiorczości w nowy ciekawy sposób.

– Teraz czekamy na pierwsze pomysły. Te najlepsze będziemy starali się wspierać, tak jak się to dzieje w przypadku naszego konkursu „Pomysł na Biznes” – zapewnia prof. Jerzy Posłuszny, rektor WSPiA.

Klinika Przedsiębiorczości to kolejna taka inicjatywa uruchomiona przez WSPiA. Od dawna działa Klinika Prawa, miesiąc temu uruchomiono Centrum Mediacji i Arbitrażu. W najbliższym czasie otwarta zostanie Klinika Administracji oraz Klinika Bezpieczeństwa.

– To wszystko sprawia, że nasi studenci mają jeszcze większe możliwości zdobywania wiedzy praktycznej, tak istotnej na współczesnym rynku pracy – twierdzi prof. Jerzy Posłuszny.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama