Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

Takiej historii o wampirach jeszcze nie widzieliście! Rzeszowska „Zorza” we wtorek (18 czerwca) przedpremierowo pokaże film „Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo”.

Pokaz filmu (od godz. 19:00) odbędzie się w ramach Dyskusyjnego Klubu Filmowego „Zorzy”. Przed seansem prelekcję wygłosi Mateusz Marcin Mróz, redaktor portalu Pełna sala. Po seansie, Zorza zaprasza chętnych na dyskusję w holu kina. Bilety kosztują 14 zl. 

„Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo” to fabularny debiut kanadyjskiej reżyserki Ariane Louis-Seize, która porusza się między kinem wampirycznym, opowieścią o blaskach i cieniach dojrzewania a nieco mroczną komedią.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Autorka mówi, że ta oryginalna historia zrodziła się z jej własnych lęków związanych ze śmiercią.

Twórcy filmu twierdzą, że takiej historii o wampirach jeszcze nie widzieliście. Ta niesamowita czarna komedia to pozycja obowiązkowa dla fanów serialu „Wednesday” Tima Burtona, która została doceniona na wielu międzynarodowych festiwalach. Film zdobył już 19 nagród i ponad 20 nominacji, w tym aż 4 statuetki na ubiegłorocznym MFF w Wenecji.

Mogłoby się wydawać, że pochodząca z Quebecu Sasha (w tej roli nagradzana Sara Montpetit) to nastolatka, która zmaga się z typowymi dla tego wieku problemami. Nic bardziej mylnego, a to dlatego, że bohaterka jest… młodą wampirzycą. W dodatku nad wyraz empatyczną i wrażliwą, a tym samym niegotową na to, by dla zaspokojenia głodu wgryzać się w ludzkie tętnice. 

Dziewczyna stanowi spory zawód dla swoich najbliższych, którzy poza wampirycznym sekretem prowadzą bardzo spokojne, ułożone i nierzucające się w oczy życie. Brak instynktu oraz zdolności do polowania sprawia, że jedyną krew, jaką Sasha jest w stanie wypić, to ta z plastikowych torebek w lodówce.

Kiedy zirytowani rodzice odcinają jej to źródło, życie Sashy jest zagrożone. Wkrótce dziewczyna poznaje jednak Paula, samotnego nastolatka ze skłonnościami samobójczymi, który w imię rodzącej się pomiędzy nimi przyjaźni jest w stanie oddać życie, byle tylko uratować bohaterkę.

„Humanitarna wampirzyca poszukuje osób chcących popełnić samobójstwo” wchodzi do polskich kin 5 lipca. 

(RzN)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama