Zdjęcie: Piotr Woroniec Jr / Rzeszów News
Reklama

Ratusz chce, aby na rzeszowskich bulwarach powstała bieżnia, z jaką mamy do czynienia np. na stadionach. W planach jest również wymiana nawierzchni ścieżki rowerowej.

– Gdy zaczyna robić się ciepło można zaobserwować, że coraz więcej osób wychodzi pobiegać rzeszowskimi bulwarami, dlatego postanowiliśmy wyjść im naprzeciw i stworzyć dla nich bieżnię, ponieważ po asfalcie nie do końca da się wygodnie biegać – mówi Maciej Chłodnicki, rzecznik prezydenta Rzeszowa.

Specjalne miejsce dla miłośników biegania na bulwarach miałoby mieć ok. 300 metrów długości i rozciągać się wzdłuż rzeki Wisłok do mostu na potoku Rudka. W planach jest również wymiana nawierzchni obecnej ścieżki rowerowej na odcinku od wcześniej wspomnianego mostku do zapory przy al. Powstańców  Warszawy.

– Dotychczas nie było na tym odcinku rozdzielonych pasów dla pieszych i rowerzystów. Teraz chcemy to przy okazji  zmienić – mówi Chłodnicki.

W planach jest również dobudowanie brakującej ścieżki na odcinku od dirt-parku, która miałby około 100 m.

Przetarg na inwestycję (wybór wykonawcy) miasto chce ogłosić jeszcze w tym miesiącu. Nowa bieżnia i nowa ścieżka rowerowa na bulwarach ma być gotowa w lipcu. Inwestycja szacowana jest na ok. 1 mln zł, ale 85 proc. kosztów pokryje Unia Europejska.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.