Podkarpacka policja podsumowała wakacje na drogach naszego województwa. W porównaniu z ubiegłorocznymi wakacjami, mniej było wypadków, mniej rannych i zabitych.

Od ub. piątku do niedzieli podkarpaccy policjanci prowadzili akcję „Ostatni weekend wakacji – 2015″. Zwracali uwagę na wykroczenia, które są najczęstszą przyczyną wypadków, czyli nadmierna prędkość, nieprawidłowe wyprzedzanie, nieustąpienie pierwszeństwa, jazda pod wpływem alkoholu, jazda bez zapiętych pasów bezpieczeństwa, rozmawianie przez telefon w trakcie jazdy i przejeżdżanie na czerwonym świetle.

W ciągu trzech na podkarpackich doszło do 14 wypadków, w których rannych zostało 15 osób. Nikt nie zginął. Policjanci zatrzymali 57 nietrzeźwych kierowców.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Jak poinformowała Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie, wstępne dane statystyczne dotyczące wypadków na podkarpackich drogach podczas tegorocznych wakacji wskazują na duży spadek zarówno liczby wypadków, osób rannych, jak i ofiar śmiertelnych tych zdarzeń.

Na wakacjach 2015 r. doszło do 267 wypadków, rok temu – 355. W tegorocznych wypadkach zginęło 14 osób, w ub. r. – 25. Rannych zostało 344 osób, w 2014 r. – 447.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama