Zdjęcie: Instytut Pamięci Narodowej
Reklama

Rzeszowski oddział Instytutu Pamięci Narodowej zachęca do udziału w wakacyjnych atrakcjach połączonych z niekonwencjonalnymi formami kontaktu z historią najnowszą.

Na wakacjach odbędą się warsztaty dla dzieci i młodzieży „Miś Wojtek. Niezwykły żołnierz gen. Andersa”.

– Uczestnicy poznają historię niezwykłego żołnierza służącego w armii polskiej podczas II wojny światowej – kaprala Misia Wojtka (syryjskiego niedźwiedzia brunatnego), który przebył szlak bojowy wraz z II Korpusem Polskim i walczył pod Monte Cassino – wyjaśnia Katarzyna Gajda-Bator z rzeszowskiego IPN. 

Oprócz warsztatów, odbędą się gry terenowe i spacery historyczne po Rzeszowie. Wraz z historykiem IPN będzie można zapoznać się z najciekawszymi wydarzeniami i miejscami w Rzeszowie. Podobnie jak w poprzednich edycjach przedsięwzięcia prowadzone będą na kolejnych turnusach kolonijnych w ośrodku „Caritas” diecezji rzeszowskiej w Myczkowcach. 

Zajęcia dla grup zorganizowanych i półkolonii odbędą się tylko po wcześniejszym uzgodnieniu. Aby wziąć udział w wakacyjnych atrakcjach IPN, należy się skontaktować z Maciejem Rędziniakiem z oddziałowego Biura Edukacji Narodowej IPN w Rzeszowie, tel. 17 867 30 32 lub adres mailowy: maciej.redziniak@ipn.gov.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama