Zdjęcie: Pixabay

Do 9 sierpnia trwają zapisy na wakacyjne warsztaty kulturalne organizowane przez Wojewódzki Dom Kultury w Rzeszowie. 

Zajęcia będą odbywały się w dniach 23-27 sierpnia w godzinach 7:30-16:30. – Końcówka wakacji nie może być nudna – twierdzi Karolina Stachowicz z WDK Rzeszów. 

WDKL zachęca do udziału w warsztatach dzieci w wieku 7-10 lat. Będzie można wziąć udział w zajęciach tanecznych, multimedialnych, plastycznych, kreatywnych, muzycznych.  Będzie można m.in. od zaplecza zajrzeć, jak funkcjonuje WDK, zatańczyć z jego instruktorami i wziąć udział w warsztatach Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz”.

Każdy uczestnik warsztatów będzie miał zapewnione drugie śniadanie oraz dwudaniowy obiad (catering). W ostatni dzień (27 sierpnia) zaplanowano wycieczkę do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach. 

Koszt tygodniowych warsztatów wynosi 400 zł. Zapisy trwają do 9 sierpnia. Kartę zgłoszeń wraz z regulaminem znajdziecie na stronie www.wdk.kulturapodkarpacka.pl. Szczegółowe informacje uzyskacie pod numerem telefonu: 17 853 52 57 w. 27.

Warsztaty taneczne będą opierały się na zajęciach ruchowych, usprawniających motorykę ciała i mobilizującą uczestnika do użycia wszystkich partii mięśniowych. Zajęcia taneczno-ruchowe będą czerpać z fitnessu, improwizacji z wykorzystaniem techniki tańca nowoczesnego. Każdorazowo zajęcia zakończy stretching i relaksacja. 

Podczas warsztatów z tańca ludowego z ZPiT „Bandoska” uczestnicy zapoznają się z kulturą ludową, regionalizacją etnograficzną w naszym województwie. Będzie także możliwość dotknięcia i przymierzenia stroju ludowego z naszego regionu.

– Przedstawione zostanie tematyka polskich tańców narodowych, ale głównie nauczymy się  podstawowych kroków tanecznych ściśle związanych z naszym regionem – zachęca Karolina Stachowicz.

Podkarpackie Centrum Nauki „Łukasiewicz” proponuje dwa tematy zajęć z obszarów fizyko-chemicznych. Na warsztatach będzie można zobaczyć świat pod mikroskopem i przenieść botaniczne elementy na papier ze scrapbookingowymi elementami. 

Kolejnym punktem będą zajęcia z inspektorem BHP, na których dzieci poznają zasady pierwszej pomocy oraz dowiedzą się, jak unikać niebezpiecznych sytuacji i jak reagować w sytuacjach zagrożenia.

Z kolei warsztaty „Wesołe multimedia” pozwolą na poznanie od zaplecza funkcjonowania domu kultury. Uczestnicy wypróbują działanie różnych sprzętów, na których na co dzień pracują akustycy, technicy estradowi. 

Plastycy WDK chcą wprowadzić dzieci w świat sztuki i rękodzieła – uczestnicy wezmą udział m.in. w warsztatach malarskich i zobaczą wystawę. Na koniec czeka na nich wycieczka do Osady Słowiańskiej w Strzegocicach – a tam strzelanie z łuku, tworzenie własnego herbu, pokaz walk wojów – atrakcje zakończy ognisko i pieczenie kiełbasek.

(pl)

redakcja@rzeszow-news.pl

 
NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama