Zdjęcie: Pixabay
Reklama

Pakiet bezpłatnych wykładów, pomiarów i badań zapewni podkarpacki oddział Narodowego Funduszu Zdrowia w Rzeszowie podczas walentynkowego tygodnia zdrowia. 

– W Walentynki chcemy kochanej nam osobie sprawić odrobinę przyjemności i pokazać jej, jak wiele dla nas znaczy. Zdrowie jest jednym z najcenniejszych skarbów. Podarować go nie możemy, ale możemy o nie zadbać – uważa Rafał Śliż, rzecznik podkarpackiego NFZ. 

Dlatego we wtorek (14 lutego) i w czwartek (16 lutego) NFZ, wspólnie z zaproszonymi gośćmi, będzie zachęcać klientów do zadbania o serce własne i swoich bliskich. NFZ zapewni pakiet bezpłatnych wykładów, pomiarów i badań. 

Na walentynkowy tydzień zdrowia, NFZ zaprosił dr inż. Natalię Żurek, dietetyczkę z Instytutu Technologii Żywności i Żywienia Uniwersytetu Rzeszowskiego; mgr Monikę Rzepę, specjalistkę protetyki słuchu, i dr. n. med. Witolda Mazura, kardiologa i kardiochirurga

We wtorek, 14 lutego, od 8:30 do 10:00 będzie okazja do wysłuchania wykładu dietetyczki na temat zdrowej diety, która wraz z aktywnością fizyczną jest niezwykle ważna dla utrzymania serca w dobrej kondycji. Po wykładzie będzie możliwość zadawania pytań.

Tego samego dnia, od 12:00 do 13:00 doktor wskaże właściwe sposoby zapobiegania chorobom serca. Będzie również przekonywał, że prawidłowo funkcjonujący układ krążenia człowieka jest warunkiem sprawnego działania wszystkich pozostałych narządów. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W czwartek zaś, 16 lutego, od 12:00 do 14:00 skorzystacie z bezpłatnego badania słuchu za pomocą audiometru. Badanie jest bezbolesne i trwa kilka minut. Poprzedzone otoskopią ucha, polega na wyznaczeniu progu słyszalności.

– Pozwala określić rodzaj niedosłuchu i głębokość jego upośledzenia – wyjaśnia Rafał Śliż. 

Oba wtorkowe wykłady będą w rzeszowskiej siedzibie NFZ w Rzeszowie przy ul. Zamkowej 8 na sali mogącej pomieścić kilkadziesiąt osób. Pracownicy funduszu wskażą odpowiednią salę na pierwszym piętrze (schody lub winda).

Badania 16 lutego będą w Sali Obsługi Klienta (parter). Przez oba dnie, 8:00 do 16:00 będzie można skorzystać z bezpłatnych pomiarów w Kiosku Profilaktycznym (parter).  Spotkania, wykłady, badania i pomiary są bezpłatne, bez skierowania ani rejestracji.

oprac. (pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama