Zdjęcie: Anna Magda / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

Prawie 600 tys. zł kosztowało 14 respiratorów, które trafiły do podkarpackich placówek opieki zdrowotnej. Sprzęt ma pomóc w leczeniu chorych na COVID-19.

Respiratory marki Philips kupił samorząd wojewódzki z pieniędzy, które w formie darowizny przekazały Zakłady Chemiczne Siarkopol Tarnobrzeg. Spółka dołączyła do firm wspomagających walkę z pandemią koronawirusa. Siarkopol przekazał łącznie 2 mln zł, z czego 586 tys. zł wydano właśnie na zakup 14 respiratorów dla podkarpackich szpitali. 

Jak zapewnia Urząd Marszałkowski w Rzeszowie, respiratory Trilogy Philips Evo OBM spełniają wymagania stawiane sprzętowi w terapii chorych na COVID-19. Respiratory już rozdzielono. 10 otrzymają dwa rzeszowskie szpitale specjalistyczne i Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego. Po dwa urządzenia trafią do szpitali w Krośnie i Tarnobrzegu. 

Sprzęt będzie służył pacjentom, którzy leżą na szpitalnych oddziałach intensywnej opieki medycznej – popularnych OIOM-ach. – Jesteśmy wdzięczni przedsiębiorcom za to, że włączają się w tą nierówną walkę z pandemią. Ta społeczna odpowiedzialność biznesu zasługuje na słowa najwyższego szacunku – mówi Władysław Ortyl, marszałek podkarpacki.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Od początku walki z pandemią na Podkarpaciu firmy na zakup sprzętu medycznego przekazały ponad 3,5 mln zł. Oprócz wspomnianego Siarkopolu, walkę z COVID-19 wsparły: Olimp Laboratories, Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, PKP Polskie Linie Kolejowe oraz Przedsiębiorstwa Napraw i Utrzymania Infrastruktury Kolejowej w Krakowie.

Zdjęcie: Anna Magda / Urząd Marszałkowski w Rzeszowie

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama