Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie oraz Szpital św. Michała Archanioła w Łańcucie znalazły się w grupie 34 polskich szpitali, które otrzymają od Grupy Warta pieniądze na walkę z pandemią COVID-19.

Warta poinformowała niedawno o przekazaniu 10 mln zł na pomoc w walce z koronawirusem. W czwartek firma ubezpieczeniowa podała listę 34 szpitali z całego kraju, którym udzieli wsparcia na łączną kwotę 5 mln zł.

Na Podkarpaciu Warta wesprze dwa szpitale: Kliniczny Szpital Wojewódzki nr 2 w Rzeszowie i Szpital św. Michała Archanioła w Łańcucie. Ten drugi od początku pandemii jest tylko dla chorujących na COVID-19. 

Szpitale w Rzeszowie i Łańcucie otrzymają od Warty do podziału 200 tys. zł. – Za otrzymane pieniądze kupimy środki ochrony osobistej dla pracowników. Jesteśmy bardzo wdzięczni Warcie – mówi Barbara Rogowska, dyrektor KSW nr 2 w Rzeszowie. 

– Widzimy oddanie pracowników służby zdrowia dla walki z pandemią i podziwiamy ich codzienną pracę. Wierzymy, że ten gest przyniesie im chwilę oddechu i pozwoli z większym spokojem pomagać chorym – mówi Jarosław Parkot, prezes Warty.

Kolejnych 5 mln zł zł trafi do instytucji lokalnych w ramach akcji “Zostań w domu i pomagaj”. 10 mln zł, które Warta przeznaczy na walkę z epidemią, pochodzą m.in. z pieniędzy zaplanowanych wcześniej na kampanię reklamową z okazji 100-lecia firmy.

Szpital przy ulicy Lwowskiej otrzymuje regularne wsparcie od darczyńców. Pieniądze otrzymał już m.in. od firmy Śnieżka, Grupy BSH, a także od osób prywatnych. Na specjalnie uruchomione konto wpłacono już ponad 30 tys. zł. 

Jeżeli ktoś chce wesprzeć KSW nr 2 w Rzeszowie może wpłacać pieniądze na konto: Bank BGK, nr 79 1130 1105 0005 2015 2920 0024. W tytule trzeba wpisać „Darowizna COVID -19”. Na pomoc czeka także szpital w Łańcucie. Pieniądze można wpłacać na rachunek Stowarzyszenia Przyjaciół Szpitala w Łańcucie, nr 70 1240 2643 1111 0000 3779 0185.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: