Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

8 kategorii i 17 konkurencji – w najbliższą niedzielę (28 listopada) w rzeszowskiej hali Podpromie do walk staną roboty.  

– ROBO~motion powraca do Rzeszowa! – zakomunikowali organizatorzy. Tegoroczna, szósta edycja międzynarodowych zawodów odbędzie się 28 listopada na Podpromiu. Uczestnicy zmierzą się w 8 kategoriach (17 konkurencjach).

Organizatorzy przygotowali areny do zmagań na torach dla line follower’ów czy walk sumo. Sam tor w kategorii LF przetestuje umiejętności programistyczne i konstrukcyjne wielu robotyków. Organizatorzy przygotowali wiele niespodzianek.

– Każdy konstruktor niezależnie, czy dopiero zaczyna przygodę z elektroniką, czy jest już doświadczony na pewno znajdzie coś dla siebie. Nie zabraknie także konkurencji dla fanów marki LEGO – zapowiada Łukasz Szuba, dyrektor Fundacji Wspierania Edukacji. 

ROBO~motion powraca z dużym hukiem. Organizatorzy zachęcają do udziału w specjalnej konkurencji „SmashBots by RoboLAB”. Potężne, zdalnie sterowane roboty staną do walki w specjalnie zaprojektowanej zamkniętej arenie gotowej wytrzymać potężne uderzenia.

– To pierwsza taka konkurencja w Polsce – reklamuje Szuba. 

Największym zawodom robotycznym w Polsce mogą się przyglądać mieszkańcy Rzeszowa. ROBO~motion rozpocznie się o godz. 11:00 i potrwa do 19:00. Wstęp bezpłatny. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama