Zdjęcie: spot komitetu Marcina Warchoła
Reklama

Marcin Warchoł atakuje Konrada Fijołka w spocie wyborczym. Kosmiczny Fijołek, bohater spotu, zarzuca temu rzeczywistemu hipokryzję, lenistwo i wulgarność. 

Na kilka dni przed końcem kampanii wyborczej sztabowcy Marcina Warchoła zaprezentowali w niej pierwszy spot negatywny. Bohaterem wideo jest Kosmiczny Fijołek, czyli „uczciwe alter ego Konrada Fijołka”, które zarzuca temu rzeczywistemu hipokryzję, lenistwo i wulgarność.

„Mówisz, że chcesz zmiany polityki przestrzennej, ale przez prawie 20 lat, to ty ustalałeś tę politykę” – punktuje Fijołka jego kosmiczny odpowiednik.

„Mówisz, że chcesz wszystkich łączyć, a wulgarnie wyzywasz ludzi, z którymi się nie zgadzasz” – krytykuje dalej, nawiązując do facebookowego postu Konrada Fijołka z jesieni ubiegłego roku, w którym nawoływał on do „je…a kaczystanu”. 

„Prezydent musi być pracowity, a ty od dawna nie potrafisz załatwić remontu drogi obok własnego domu” – żartuje Kosmiczny Fijołek. „Zajmij się tym, co ci dobrze wychodzi” – proponuje, wyświetlając fotografie, na których widać Konrada Fijołka podczas sprzątania w windach przy okrągłej kładce. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

– Ten film przedstawia prawdę o jednym z kandydatów. Widać tutaj różnicę między tym, jak Konrad Fijołek kreuje się podczas kampanii, a jak jest naprawdę. To przepaść – tłumaczyli w środę rano sztabowcy Marcina Warchoła. – Chcemy, żeby rzeszowianie zobaczyli, z kim mają do czynienia, i żeby wybrali Rzeszów pracowity, a nie leniwy – dodawali. 

W tle, w kosmicznej przestrzeni dryfuje inny kandydat na prezydenta Rzeszowa – Grzegorz Braun (Konfederacja), któremu ostatnie sondaże dają poparcie w granicach 10-12 proc. W spocie zabrakło Ewy Leniart, z którą Warchoł najprawdopodobniej zawalczy o drugą turę. Zdecydowanym liderem ostatnich sondaży jest Konrad Fijołek. 

Wybory zaplanowano na niedzielę, 13 czerwca. 

 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama