Warchoł z pieniędzmi dla szpitala MSWiA, Fijołek z planem na osiedla

Reklama

Pół miliona złotych przekazał szpitalowi MSWiA Marcin Warchoł. Konrad Fijołek ma plan na ulepszenie 33 rzeszowskich osiedli.

 

W poniedziałek wiceminister sprawiedliwości Marcin Warchoł przekazał rzeszowskiemu szpitalowi MSWiA czek o wysokości pół miliona złotych. To pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości na zakup cyfrowego przyłóżkowego aparatu RTG. Ośrodek o nie wnioskował.

– Takiego sprzętu medycznego, tak nowoczesnego, nie było dotąd w Rzeszowie. Bardzo się cieszę, że szpital MSWiA występuje o innowacyjne rozwiązania – mówił Marcin Warchoł. – Bardzo wysoko cenię pracę lekarzy i pielęgniarek, taki sprzęt po prostu im się należy – dodawał. 

Warchoł nie wahał się, by pieniądze z Funduszu Sprawiedliwości wykorzystać w kampanii wyborczej. Mimo że w poniedziałek występował jako wiceminister sprawiedliwości, powtarzał obietnice wyborcze. 

– Niezależnie od tego, czy jako wiceminister czy jako prezydent Rzeszowa, będę wspierać ochronę zdrowia. Zobowiązałem się, że jako prezydent zwiększę nakłady z budżetu miasta na szpitale i przychodnie – przypominał Marcin Warchoł swój wyborczy hat-trick, wręczając czek. 

Warchoła jako kandydata na prezydenta Rzeszowa zachwalał także towarzyszący mu były prezydent Tadeusz Ferenc. W kampanii wspiera on wiceministra od początku.

– Przed tą piątką na czeku dobrze byłoby dopisać jedynkę. I tak będzie, jeżeli pan minister zostanie prezydentem – uznał Ferenc. – Leczyłem się tutaj kilka razy i zawsze z pozytywnym skutkiem. Cieszę się z tej dzisiejszej inicjatywy, to dowód, że pan minister zawsze szuka tematów – mówił z uznaniem były prezydent. 

Fijołek dla osiedli 

 

Także w poniedziałek kampanijne wizyty na rzeszowskich osiedlach podsumował Konrad Fijołek. Symboliczne kontrakty dla rzeszowskich osiedli, które Fijołek podpisywał w ostatnich tygodniach, jego klubowi koledzy zebrali i ustawili na Rynku w formie budowlanych tablic informacyjnych – łącznie było ich 33.

Wśród nich znalazły się m.in. tablice dla osiedli Drabinianka, gdzie Fijołek chciałby zbudować kładkę nad Strugiem, oraz Pobitno, dla którego kandydat popierany przez partie opozycyjne planuje zagospodarować kopiec Konfederatów Barskich.

Pełną listę wyborczych kontraktów możecie sprawdzić TUTAJ. – Odwiedziłem wszystkie osiedla, rozmawiałem z mieszkańcami i z radami osiedli. A to jest efekt wspólnej i ciężkiej pracy rzeszowian – podkreślał Konrad Fijołek, wskazując na tablice. 

Wyraźnie podekscytowany ostatnimi sondażami, które dają mu znaczącą przewagę nad konkurentami, z entuzjazmem zachęcał do pójścia do urn.

– Rozstrzygnijmy te wybory w pierwszej turze. Pokażmy władzom centralnym, że przesunięciem wyborów nic nie ugrają – komentował Fijołek, nawiązując do tego, że ewentualna druga tura odbyłaby się już we wakacje, gdy sporo rzeszowian wyjedzie z miasta, co miałoby dać przewagę PiS-owi. 

– Pierwsza tura, pierwsza tura! – skandowali za plecami Fijołka jego klubowi koledzy. 

Przedterminowe wybory na prezydenta Rzeszowa odbędą się w najbliższą niedzielę, 13 czerwca. Ewentualna druga tura jest przewidziana na 27 czerwca. 

(cm)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama