Zdjęcia: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News i materiały komitetów wyborczych
Reklama

Kolejne zmiany w przedwyborczych sondażach. Pierwszą turę wyborów prezydenckich w Rzeszowie wygra Konrad Fijołek. Dziwi ostatnie miejsce Marcina Warchoła. 

W sobotę Radio ZET opublikowało wyniki telefonicznego sondażu, który na zlecenie rozgłośni 2 czerwca br. przeprowadził Instytut Badań Rynkowych i Społecznych. Z sondażu wynika, że swoich rywali zdeklasuje Konrad Fijołek, kandydat opozycji. Na niego zagłosowałoby 47 proc. ankietowanych. 

Na drugim miejscu jest Ewa Leniart, kandydatka PiS. Na nią zagłosowałoby 23,6 proc. respondentów. Zadziwiające jest, że trzecie miejsce w sondażu przypadło Grzegorzowi Braunowi, kandydatowi Konfederacji, na którego chce postawić 10,8 proc. mieszkańców. Dopiero czwarty jest Marcin Warchoł, popierany przez Tadeusza Ferenca – 10,5 proc.  

Radio ZET podało, że 8,1 proc. mieszkańców wciąż nie wie, na kogo głosować w wyborach, które odbędą się 13 czerwca. Ewentualna druga jest przewidziana na 27 czerwca. Gdyby wybory odbywały się w najbliższą niedzielę, to wzięłoby w nich udział 50,1 proc. badanych, 26 proc. nie zamierza głosować. „Raczej tak” – 13,5 proc., „Raczej nie” – 9,8 proc.

W niedzielę (6 czerwca) na antenie Radia ZET w programie „7 Dzień Tygodnia” odbędzie się debata z udziałem wszystkich kandydatów. Poprowadzi ją Andrzej Stankiewicz. Debaty będzie można wysłuchać po 9:00 na antenie radia, a także zobaczyć na Radiozet.pl, facebookowym profilu stacji oraz na głównej stronie Onet.pl.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama