Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News

Już 8 kwietnia w Rzeszowie odbędą się kolejne warsztaty Scratch Academy – bezpłatne zajęcia z programowania dla dzieci w wieku od 9 do 13 lat. Liczba miejsc jest ograniczona, zapisy trwają do środy.

Warsztaty Scratch Academy zostały zainicjowane w 2016 roku właśnie w Rzeszowie, gdzie na każdym  spotkaniu nie tylko był komplet uczestników, ale też długa kolejka chętnych. W związku z tak dużym zainteresowaniem firma Ailleron, organizator warsztatów, zdecydował się nie tylko kontynuować projekt w stolicy Podkarpacia, ale również rozszerzyć go o kolejne miasto – Bielsko-Białą.

– W Bielsku i Rzeszowie planujemy spotykać się systematycznie, co drugi miesiąc, zaczynając od marca w Bielsku i kwietnia w Rzeszowie. Nauczeni doświadczeniem, podejrzewamy, że chętnych będzie wielu, więc zainteresowane dzieci, będą mogły zapisywać się na kolejne edycje, które będą niezależnymi spotkaniami. Jednorazowo warsztat robimy dla grupy kilkunastu dzieci, tak aby program przeprowadzić w komfortowych warunkach w naszych biurach – wyjaśnia Kamil Fornal, przedstawiciel rzeszowskiego oddziału Ailleron.

A jaki jest plan najbliższych zajęć?  W trakcie pierwszej części warsztatów dzieci zapoznają się z językiem Scratch i dzięki zdobytej wiedzy stworzą własną grę. Zbliżająca się wiosna nastroi uczestników do zabawy z muchami i pająkami. Dzieci stworzą grę, w której sterowany owad będzie pokonywał kolejne przeszkody przygotowane przez pająka.

Ale na tym nie koniec. W drugiej części zajęć młodzi programiści oderwą się od ziemi. Przeniosą się na pokład statku kosmicznego, który uważając na meteoryty oraz inne obiekty galaktyczne postawi sobie za cel bezpieczne dotarcie do bazy. W sterowaniu statkiem pomoże słodka konsola, stworzona przy użyciu zestawu Makey Makey.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

By wziąć udział w warsztacie dziecko będzie potrzebowało własnego laptopa. Pozostałe rekwizyty potrzebne do zabawy zapewnia organizator.

Najbliższe warsztaty Scratch Academy w Rzeszowie odbędą się 8 kwietnia (sobota) przy ul. Litewskiej 1 w siedzibie firmy Scratch. Liczba miejsc jest ograniczona. Zapisy trwają do środy (5 kwietnia) za pośrednictwem strony ailleron.com/scratch/

Udział w warsztatach jest bezpłatny. 

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama