Zdjęcie: Namysław Tomaka / Rzeszów News
Reklama

Wrześniowe koncerty przy fontannie od paru lat cieszą mieszkańców Rzeszowa. W tym roku artyści szykują widowisko muzyczno-malarsko-poetyckie pt. “Norwid współczesnych”.

Czerwcowy “Papa się żeni” w wykonaniu Rzeszowskiego Teatru Muzycznego „Olimpia”, który działa, póki co, w ramach Rzeszowskiego Towarzystwa Muzycznego, okazał się wielkim sukcesem artystów. Salę Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego, gdzie odbyło się widowisko, wypełniono po brzegi, a widzowie po zakończonym spektaklu klaskali na stojąco.

Teraz “Olimpia” dla rzeszowskiej publiczności szykuje kolejne występy. Tym razem będzie to widowisko poetycko-muzyczno-malarskie inspirowane twórczością wielkiego romantyka, najmniej romantycznego i najpóźniej docenionego poety XIX wieku – Cypriana Kamila Norwida.

Widowisko, które będzie nosiło tytuł “Norwid współczesnych” odbędzie się w niedzielę (2 września) na scenie przy fontannie multimedialnej o godz. 20:00. Organizatorzy zastrzegają, że w razie deszczu widowisko odbędzie się w sali koncertowej Wydziału Muzyki UR (ul. Dąbrowskiego 83).

Autorką scenariusza, podobnie, jak przy “Papie…”, jest Ewa Korczyńska. Na scenie pojawią się sopranistki: Natalia Cieślachowska w roli artystki-malarki i Alicja Płonka jako Duch Marii Kalergis oraz bas baryton Jan Michalak, jako duch księcia Adama Czartoryskiego. Z kolei Jacek Zawada wcieli się w ducha Norwida. Na scenie pojawi się Mateusz Kwiecień – artysta-malarz oraz zjawy, które zagrają Małgorzata Bieda, Sybilla Kowalik i Karolina Potoczna.

W koncercie “zagrają” także obrazy z zasobów Biura Wystaw Artystycznych w Rzeszowie. Wstęp na koncert jest bezpłatny.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

1 KOMENTARZ

  1. A już miałem pytać, czy w tym roku będzie koncert pod fontanną. Oby więcej takich wydarzeń. Przenieśli muzykę poważną do kościołów, a jak pokazuje rzeczywistość, w plenerze zawsze zbierają się tłumy, żeby posłuchać muzyki wyższych lotów.

Comments are closed.