Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu John Porter

Zespoły Nie-Bo, Daryl Strodes Band, Nocna Zmiana Bluesa, a także John Porter i Agata Karczewska wystąpią podczas 13. edycji Rzeszów Breakout Days, który odbędzie się w dniach 15-17 września. Festiwalowi patronuje Rzeszów News. 

Rzeszów Breakout Days upamiętnia twórczość oraz postać Tadeusza Nalepy. Nalepa urodził się w 1943 r. w Zgłobniu k. Rzeszowa. W 1965 r. założył Blackout, z którym pierwsze koncerty dawał w rzeszowskich lokalach. Zespół istniał do końca 1967 r.

Rok później Nalepa założył Breakout, z którym nagrał 10 płyt. Nalepa stworzył takie przeboje jak choćby „Kiedy byłem małym chłopcem”, czy „Gdybyś kochał, hej”, „Na drugim brzegu tęczy” albo „Poszłabym za Tobą”. Tadeusz Nalepa zmarł 4 marca 2007 roku. 

Organizatorami Rzeszów Breakout Days są miasto Rzeszów i Estrada Rzeszowska. W tym roku festiwal odbędzie się po raz trzynasty – w dniach 15-17 września. W poniedziałek Estrada Rzeszowska podała program imprezy. 

W pierwszy dzień, w kinie Zorza odbędzie się koncert zespołu Nie-Bo wraz z 3-osobową sekcją dętą. Wystąpią: Piotr Nalepa, Robert Lubera, Żaneta Lubera, Wojciech Famielec, Józef Rusinowski, Michał Jurkiewicz, Sebastian Stanny, Rafał Gańko, Tomasz Dworakowski.

Na koncercie gościnnie wystąpią: John Porter, walijski gitarzysta, który od 1976 r. mieszka w Polsce, i Wojciech Klich, jeden z najbardziej wpływowych współczesnych gitarzystów w Polsce, przez wiele lat grał w jednym z najlepszych polskich zespołów rockowych – Ziyo.

Koncert rozpocznie się o godz. 20:00 i będzie biletowany. 

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

16 września na Rynku odbędzie się koncert Piotr Nalepa Breakout Tour Symfonicznie. Piotr Nalepa wraz z gitarzystą Robertem Luberą z grupy Nie-Bo odtwarzają to, co było najlepsze w repertuarze zespołu Breakout i Tadeusza Nalepy. Koncert rozpocznie się o godz. 18:00. 

Tego samego dnia, w Zorzy, o 20:00 jeszcze raz wystąpi John Porter. Tym razem z Agatą Karczewską, songwriterką, tworzącą muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country, której głos jest porównywany do głosu Amy Winehouse. Koncert będzie biletowany.

W trzeci dzień Rzeszów Breakout Days 2022 muzyczna akcja „Gramy dla Nalepy” – przy pomniku Tadeusza Nalepy na ul. 3 Maja. Jak co roku, zgromadzą się gitarzyści, by wspólnie odegrać utwór „Kiedy byłem małym chłopcem”.

Potem, w Parku Jedności Polonii z Macierzą, zagrają: amerykański wokalista bluesowy i jazzowy Daryl Strodes wraz zespołem (początek o godz. 18:00) oraz Nocna Zmiana Bluesa, którego założycielem jest Sławek Wierzcholski (początek o godz. 20:00).

Biletowane koncerty w przedsprzedaży będą kosztowały 45 zł, w dniu koncertów – 55 zł. Niedługo wystartuje sprzedaż biletów. 

Zdjęcie: materiały organizatorów

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl 

Reklama