Zdjęcie: Kamil Pudełko / Rzeszów News
Reklama

We wrześniu w Rzeszowie święto nauki i techniki – Moc Odkrywców. Tym razem impreza będzie dwudniowa. 

Moc Odkrywców to jedyne w skali ogólnopolskiej przedsięwzięcie popularnonaukowe, które łączy interaktywną edukację naukowo-techniczną z upowszechnianiem szeroko rozumianej nauki, kultury i sztuki. 

Na gości tegorocznego pikniku czekają interaktywne pokazy i warsztaty z fizyki, chemii, robotyki, awioniki, informatyki, inżynierii środowiska i biotechnologii. W programie są także pokazy transformatorów Tesli i widowiskowe pojedynki wojów z czasów krucjat i epoki Grunwaldu.

Pierwszy raz w swojej historii imprezę rozpocznie koncert muzyki elektronicznej. Na piknikowej scenie wystąpi Przemysław Rudź, multiinstrumentalista, popularyzator nauki i astronom. Jego koncert poświęcony zostanie pamięci Stanisława Lema, które rok właśnie obchodzimy.

Także po raz pierwszy Moc Odkrywców potrwa dwa dni – 24 września od godz. 17:00 do 22:00, a 25 września od godz. 11:00 do 18:00. Impreza odbędzie się na terenach przy budynkach V i S Politechniki Rzeszowskiej, a także w ich wnętrzach. 

“Moc…” podzieli się na cztery strefy tematyczne: Pasaż Techniki, Pasaż Nauki, Pasaż Kultury i Sztuki oraz Skwer Historii. Podczas nich swój dorobek i pasje zaprezentują koła naukowe gospodarza imprezy – Politechniki Rzeszowskiej – oraz goście z najlepszych polskich uczelni. Wykład specjalny wygłosi Wiktor Niedzicki, autor programu popularnonaukowego “Laboratorium”.

Najbardziej rozbudowany sektor to Pasaż Techniki. – Będzie tam czekać prawdziwa uczta na sympatyków pojazdów mechanicznych, lotnictwa i astronautyki, robotyki, automatyki, energetyki i elektroniki – zapowiadają organizatorzy. W panelu uczestniczyć będą m.in. ZTM, PKP i Polregio. 

Wstęp na wszystkie wydarzenie jest bezpłatny.

Zdjęcie: materiały organizatorów

(taz)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: