Zdjęcie Piotr Woroniec jr / Rzeszów News
Reklama

Około 2,5 tysiąca widzów ma obejrzeć wtorkowe piłkarskie derby Rzeszowa pomiędzy Stalą a Resovią. Policja zapewnia, że jest przygotowana do pilnowania porządku.

83. derby Rzeszowa odbędą się 15 sierpnia na Stadionie Miejskim przy ulicy Hetmańskiej. Mecz rozpocznie się o godz. 17:00. Adam Szeląg, rzecznik rzeszowskiej policji, nie zdradza, ilu funkcjonariuszy będzie pilnowało porządku wokół stadionu. Na pewno będą funkcjonariusze oddziału prewencji, do Rzeszowa zostaną ściągnięte posiłki z sąsiednich jednostek policji.

– Liczba policjantów będzie adekwatna do zagrożenia – mówi Adam Szeląg. Policjanci wejdą na stadion tylko na życzenie organizatorów derbów, gdyby się okazało, że ochroniarze, którzy będą odpowiedzialni za utrzymanie porządku na stadionie, nie będą w stanie sobie poradzić na wypadek ewentualnych burd.

– Nas interesuje nie tylko mecz, ale również to, co się będzie działo na kilka godzin przez rozpoczęciem spotkania i kilka godzin po zakończeniu meczu. Na miejscu będą także policjanci operacyjni – zapowiada Adam Szeląg.

Derby piłkarskie Rzeszowa to mecz o podwyższonym ryzyku. Organizatorzy przewidują, że mecz obejrzy ok. 2,5 tysiąca widzów. Na tyle osób została zgłoszona impreza. – 800 biletów przekazano kibicom Resovii – twierdzi Szeląg.

Kibice Resovii spotykają się o godz. 13:30 na rzeszowskim Rynku, a godzinę później przejdą na stadion przy ul. Hetmańskiej. Przemarsz fanów „Pasiaków” będzie eskortowany przez policjantów. Kibice Resovii będą mogli kupić bilety w kasach stadionu na godzinę przed rozpoczęciem meczu. Bilet kosztuje 20 zł, zostanie dołączony do niego okazjonalny gadżet w cenie 10 zł.

Derbów nie obejrzą ci, którzy mają wydane zakazy stadionowe. W przypadku kibiców Stali zakazy obowiązują cztery osoby a w przypadku fanów Resovii – 10. 

Dotychczasowy bilans derbów Rzeszowa jest minimalnie korzystniejszy dla Resovii, której piłkarze w derbach zwyciężali 33 razy, Stal ma o jedno zwycięstwo mniej. W pozostałych spotkaniach padał remis. W ostatnich derbach, które odbyły się 1 kwietnia 2017 roku zwyciężyła Resovia 2-1.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ:

Comments are closed.