Zdjęcie: Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie

Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie zachęca do udziału w wojewódzkich obchodach Święta Policji, które we wtorek (30 lipca) odbędą się w stolicy Podkarpacia. 

Jak poinformowała nadkom. Marta Tabasz-Rygiel, rzecznik KWP w Rzeszowie, tegoroczne Święto Policji ma wyjątkowy charakter, bo przypada w Roku Jubileuszowym 100. rocznicy powstania Policji Państwowej.

Wtorkowe uroczystości rozpoczną się o godz. 10:00 na Placu Farnym – od złożenia meldunku, po czym zostanie podniesienia flaga, następnie odegrany hymn państwowy, zaplanowano wystąpienie komendanta wojewódzkiego policji w Rzeszowie.

Integralną części ceremonii będzie wręczenie sztandaru Komendzie Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie, a potem wręczenie odznaczeń i awansów, przewidziane są wystąpienia gości, defilada kompanii honorowych, pocztów sztandarowych i orkiestry policyjnej.

Ceremonię poprzedzi msza święta w kościele farnym w intencji podkarpackich policjantów i pracowników policji. 

Piknik Policyjny 

Jedną z atrakcji Święta Policji będzie piknik policyjny policyjny w Białym Ogrodzie przy pl. Farnym – od 11:00 do 13:00 . – Każdy będzie miał okazję z bliska obejrzeć wyposażenie i sprzęt policyjny wykorzystywany w codziennej służbie – informuje nadkom. Tabasz-Rygiel. 

Uczestnicy pikniku zobaczą radiowozy, motocykle, łódź, quad, rowery służbowe, robot pirotechniczny, przyjrzą się pracy technika kryminalistyki, dowiedzą się, jak udzielać pomoc przedmedyczną. Piknik to też okazja do rozmów z funkcjonariuszami o ich pracy. 

Dla uczestników przygotowane zostaną również materiały profilaktyczne dotyczące m.in. bezpiecznego wypoczynku na wakacjach. Na miejscu będą również policjanci pełniący służbę na koniach oraz przewodnik psa służbowego.

Podkarpacka policji zaprezentuje również wystawę „Policja w służbie Niepodległej”. Składa się na nią kilkadziesiąt archiwalnych fotografii obrazujących Policję Państwową z okresu międzywojennego na terenie obecnego Podkarpacia.

– Pojawią się też funkcjonariusze w historycznym umundurowaniu, grupy rekonstrukcyjne, będzie możliwość wybicia pamiątkowego żetonu. Zapraszamy do udziału w uroczystości – zachęca nadkom. Marta Tabasz-Rygiel.

Zmiany w organizacji ruchu 

Już w poniedziałek (29 lipca) od godz. 12:00 do godz. 17:00 (na czas prób przed uroczystością) wyłączone zostaną z ruchu następujące ulice: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

We wtorek (30 lipca) od 7:00 do 13:00 wyłączone zostaną z ruchu: Plac Farny, ul. Kościuszki (od Pl. Farnego do ul. Grunwaldzkiej), ul. Grunwaldzka (od skrzyżowania z ul. Kościuszki do ul. Matejki) i ul. Matejki (od skrzyżowania z ul. Grunwaldzka do ul. Moniuszki).

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ:
Reklama