Zdjęcie: materiały organizatorów

We wtorek (7 lutego) w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie odbędzie się koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej „Akademia”. Wezmą w nim udział uczestnicy Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

Na scenie WDK zostanie zaprezentowany program „Pół Bacha pół jazzu”. Usłyszycie koncerty fortepianowe Jana Sebastiana Bacha, Ludwiga van Beethovena oraz Fryderyka Chopina, ale też jazzowe interpretacje Konstantego Wileńskiego.

Lwowska Orkiestra Kameralna powstała w 1959 roku we Lwowskim Konserwatorium (obecnie Lwowskiej Narodowej Akademii Muzycznej im. M. Łysenki) jako pierwszy zespół tego typu na Ukrainie i już od ponad pół wieku pozostaje ozdobą swojej alma mater.

– Jest także zespołem szanowanym i docenianym poza granicami Lwowa, który stale koncertuje i bierze udział w rozmaitych imprezach artystycznych – zwraca uwagę Katarzyna Mazurkiewicz z Wojewódzkiego Domu Kultury w Rzeszowie. 

Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” to jeden z największych projektów edukacyjno-społecznych w euroregionie Karpat. Na przełomie stycznia i lutego Sanok staje się zimową stolicą pianistyki, gości do 500 uczestników z kilkunastu krajów Europy.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Koncert Lwowskiej Orkiestry Kameralnej pod dyrekcją Igora Pylatyuk, wraz z uczestnikami XVIII Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”, odbędzie się we wtorek (7 lutego) odbędzie się o godz. 19:00 w sali widowiskowej WDK Rzeszów (ul. Okrzei 7). 

Bilety w cenie 30 zł do nabycia w kasie WDK. Kasa jest czynna w poniedziałki w godz. 13:00-19:00, od wtorku do piątku w godz. 8:00-16:00, w dniu wydarzenia w godz. 13:00- 19:00. Informacje o sprzedaży można pod numerem telefonu: 17 853 52 57.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama