Zdjęcie: MSW

Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie wydłużyły czas pracy we wtorki – od godz. 8:00 do 17:30.

Wydłużenie godzin otwarcia oddziałów paszportowych w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu spowodowane jest tym, że zbliża się okres, w którym składanych jest najwięcej wniosków o wydanie paszportu.

– Wydłużone godziny pracy usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do trzech tygodni. Nie mniej jednak w sezonie letnim, w którym wpływa najwięcej wniosków, okres ten może się wydłużyć – informuje Małgorzata Oczoś-Błądzińska, rzecznik prasowy wojewody podkarpackiego.

Wnioski paszportowe i odbierać dokumenty można we wtorki od godziny 8:00 do 17:30. W pozostałe dni oddziały czynne są od 7:30 do 15:30. Oddziały paszportowe PUW będą pracować dłużej do 25 sierpnia.

Oddział w Rzeszowie mieści się w budynku urzędu wojewódzkiego przy ul. Grunwaldzkiej 15, w Tarnobrzegu przy ul. 1 Maja 4a, w Przemyślu przy ul. Mickiewicza 10, w Krośnie przy ul. Bieszczadzkiej 1.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

W 2014 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało prawie 57 tys. wniosków paszportowych. Tylko od początku maja do końca sierpnia wpłynęło ponad 15,5 tys. wniosków o wydanie tego dokumentu.

Rekordowym dniem ub. r. był 20 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 605 wniosków.

Za wydanie paszportu trzeba zapłacić 140 zł. Na zniżki mogą liczyć członkowie rodzin wielodzietnych. Za paszport dzieci do 13. roku życia zapłacą 15 zł. Młodzież do 25. roku życia – ucząca się – zapłaci 35 zł, a rodzice -70 zł.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama