Zdjęcie: Materiały prasowe

W trzech rzeszowskich galeriach handlowych w najbliższy piątek i sobotę (24-25 marca) mieszkańcy Rzeszowa będą mogli wypełnić PIT i wysłać go elektronicznie.

W najbliższy weekend w 93 galeriach handlowych w 72 miastach w Polsce będzie można rozliczyć PIT. W Rzeszowie stanowiska do wysyłania PIT-ów przez internet zorganizowane będą galeriach handlowych: Millenium Hall, Plaza Rzeszów, Nowy Świat. Taką możliwość będą mieli także mieszkańcy Przemyśla w galerii Sanowa, Stalowej Woli w galerii Vivo i w Mielcu w galerii Aura.

– W punktach dyżur będą pełnić pracownicy urzędów skarbowych, którzy w razie wątpliwości pomogą wypełnić formularz zeznania podatkowego oraz wysłać go drogą elektroniczną. Ponadto wyznaczeni eksperci z urzędów skarbowych będą udzielać informacji w kwestii rozliczania podatku dochodowego za rok 2016 oraz wyjaśnią wątpliwości związane z korzystaniem z odliczeń i ulg podatkowych – zapowiada Edyta Furman z Izby Administracji Skarbowej w Rzeszowie.

Zaznacza, że zeznania w formie papierowej nie będą przyjmowane w galeriach handlowych.

Aby wysłać swoje zeznanie z galerii handlowej wystarczy mieć ze sobą rozliczenie PIT-11, które otrzymujemy od pracodawców lub inne dokumenty, które świadczą o uzyskanych dochodach w 2016 r. Jeśli chcemy skorzystać z ulg podatkowych, to należy również pamiętać o dokumentach, które potwierdzają wydatki do odliczenia. Bardzo ważne jest też, aby mieć ze sobą zeszłoroczne rozliczenie PIT (za 2015 rok) lub dokładną kwotę przychodu uzyskanego w 2015 r. – będzie to potrzebne do identyfikacji danych w systemie e-Deklaracje.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Od 15 marca 2017 r. możliwe jest także złożenie wniosku PIT-WZ przez internet. Na podstawie posiadanych danych urząd skarbowy sam wygeneruje zeznanie podatkowe. We wniosku podatnik informuje urząd o korzystaniu z odliczeń od podatku lub dochodu, np. z tytułu przysługującej ulgi na dzieci, wydatków na cele rehabilitacyjne, podwyższonych kosztów uzyskania przychodów czy przekazaniu 1 proc. podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego.

Dotychczas na Podkarpaciu złożono prawie 300 wniosków PIT-WZ. Ten rodzaj wniosku również będzie można złożyć w centrach handlowych.

Termin rozliczenia PIT mija 2 maja 2017 r.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama