Zdjęcie: Muzeum - Zamek w Łańcucie
Reklama

Muzeum – Zamek w Łańcucie dołącza do kolejnej edycji ogólnopolskiej akcji „Weekend Seniora z kulturą” w dniach 1-2 października. Bilety można kupować z atrakcyjnymi rabatami.

„Weekend Seniora z kulturą” organizowany jest z myślą o osobach powyżej 60. roku życia.  Organizatorem akcji jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Ma zachęcać  seniorów do wyjścia z domów i korzystania z ofert kulturalnych. W tym roku w akcji weźmie udział ponad 500 instytucji z całego kraju, m.in. Muzeum – Zamek w Łańcucie. 

Tańsze bilety będzie można kupować na ekspozycje na I piętrze i parterze Zamku oraz Stajni i Wozowni (10 zł). Tu zwiedzający będą mogli obejrzeć reprezentacyjne wnętrza rezydencji, w tym: Salę Balową, Apartament Paradny, Sypialnię Czerwoną, Galerię Rzeźb, a także kolekcję pojazdów konnych po rodzinie Potockich.

5 zł będzie kosztował bilet do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego – dawnej Oranżerii. – W tym miejscu turyści spotkają się z nowoczesnymi, multimedialnymi formami zwiedzania, dzięki którym poznają historię dawnych mieszkańców zamku i Łańcuta – wyjaśnia Joanna Garbulińska-Charchut z Muzeum – Zamek w Łańcucie. 

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

5 zł będzie kosztował także bilet do dawnej Ujeżdżalni. – To gratka dla zainteresowanych dawnymi pojazdami konnymi. Na turystów czeka kolekcja powozów i sań, pozyskanych przez nas po II wojnie światowej – zachęcają przedstawiciele łańcuckiego Zamku. 

Promocyjne wejściówki będą dostępne w kasach muzeum – w Maneżu przy ul. 3 Maja 10. W sobotę kasy są czynne od godz. 8:45 do 14:40, w niedzielę zaś od 8:45 do 15:50.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama