Zdjęcie: materiały prasowe
Reklama

W piątek, sobotę i niedzielę (29, 30 września i 1 października) Muzeum – Zamek w Łańcucie zaprasza na „Weekend seniora z kulturą”.

„Weekend seniora z kulturą” to ogólnopolska akcja skierowana do osób 60+. Jej organizatorem jest Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Turyści, którzy ukończyli 60 lat, będą mogli zwiedzić cztery ekspozycje łańcuckiego Muzeum w promocyjnej cenie.

Promocja obejmuje karnet na I piętro, parter Zamku oraz do Stajni i Wozowni ˗ bilet: 10 zł/os. (na co dzień karnet ulgowy kosztuje 30 zł), biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ Oranżeria – bilet: 5 zł/os. (zniżka: 50%), biletu do Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego ˗ Ujeżdżalnia – bilet: 5 zł/os. (zniżka 50%).

Wejściówki będzie można kupić w kasach biletowych w Maneżu (ul. 3 Maja 10), po okazaniu ważnego dokumentu/legitymacji uprawniającej do ulgi.

Reklama

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

Pierwsze piętro łańcuckiej rezydencji to najbardziej reprezentacyjne wnętrza. Zwiedzający mogą obejrzeć m.in. Salę Balową, Wielką Jadalnię czy Galerię Rzeźb. W wozowni została zgromadzona oryginalna kolekcja pojazdów konnych po rodzinie Potockich.

W Centrum Edukacji Tradycji im. Jana Potockiego turyści mogą poznawać dawną kulturę i zwyczaje oraz np. zagrać w gry. W dawnej Ujeżdżalni znajdują się pojazdy konne pozyskane przez Muzeum po II wojnie światowej. W kolekcji jest np. powóz, którym miał podróżować Fryderyk Chopin.

(pol)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama