Zdjęcie: Sebastian Stankiewicz / Rzeszów News

Bardzo dobra wiadomość dla tych, którzy chcą się jak najszybciej zaszczepić przeciwko COVID-19. Będzie to możliwe w najbliższy weekend (29-30 maja) w Rzeszowie.

Podkarpacki Urząd Wojewódzki w Rzeszowie ponownie organizuje weekend szczepień. Podobna akcja została zorganizowana podczas majówki (1-3 maja). Przez trzy dni zaszczepiono 2330 osób jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson.

Druga taka akcja szczepień odbędzie się w najbliższą sobotę i niedzielę (29 i 30 maja). Jak poinformował Michał Mielniczuk, rzecznik PUW, kadra medyczna będzie czekać od godz. 9:00 do 16:00. Chętni znów będą mogli zaszczepić się jednodawkowym preparatem J&J.

Mobilny punkt szczepień, podobnie jak wcześniej, będzie na parkingu urzędu przy ulicy Grunwaldzkiej oraz w sali kolumnowej wewnątrz budynku. Z zaszczepienia się bez zapisów może skorzystać każdy osoba, która ukończyła 18 lat, posiadająca aktywne e-skierowanie.

Advertisement

Służby wojewody zapewniają, że zaplecze oraz kadra zadbają o komfort i bezpieczeństwo odwiedzających. – Przygotowaliśmy sześć stanowisk, każdy chętny przejdzie kwalifikację lekarską – przekazuje Michał Mielniczuk. Do wykorzystania jest 1000 dawek preparatu J&J. 

W weekendowej akcji szczepień pomagać będą także strażacy oraz pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Wszelkie informacje na temat Narodowego Programu Szczepień można uzyskać dzwoniąc na specjalną infolinię pod numerem 989.

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama