W weekend zaszczepiono 2330 osób! Akcja „Zaszczep się w majówkę” przedłużona!

Poniedziałek (3 maja) okazał się dniem, w którym najwięcej osób zaszczepiono przeciwko COVID-19 w punkcie mobilnym Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego w Rzeszowie. We wtorek i w środę zaszczepicie się w Luxmedzie.

 

Akcja „Zaszczep się w majówkę” trwała trzy dni (1-3 maja) w całej Polsce. W Rzeszowie mobilny punkt szczepień utworzono na parterze urzędu wojewódzkiego przy ulicy Grunwaldzkiej, przed urzędem ustawiono też kontener, w którym działały dwa zespoły  szczepienne. W kontenerze był dostęp do wody, prądu, lampy UV i lodówka. 

Wszystkich punktów było 14. W sobotę zaszczepiono 620, w niedzielę 690, a w poniedziałek aż 1020 osób. Codziennie można było się szczepić od godz. 8:00 do 18:00. Wystarczyło mieć e-skierowanie, być w grupie wiekowej, która jest zakwalifikowana do szczepień, szczepić się mogły też osoby 30+, które w styczniu się rejestrowały. 

Milkną teorie spiskowe 

W poniedziałek, w ostatni dzień akcji, od rana była kolejka. Do Rzeszowa przyjechali nawet mieszkańcy Małopolski, Śląska oraz Warszawy, gdy się dowiedzieli, że w stolicy Podkarpacia przeciwko COVID-19 można się zaszczepić w ekspresowym tempie. Punkt był przygotowany do szczepień każdego dnia nawet 1000 osób, w sobotę otrzymał dodatkowe 1000 dawek.  

W ostatni dzień majówkowej akcji do szczepień nie zakwalifikowano tylko dwóch osób. 

Przez cały dzień pracownicy punktów szczepiennych mieli co robić. – Jestem pod wielkim wrażeniem postawy młodych osób. Chcą się szczepić, bo wiedzą, że to im pomoże wrócić do normalności – będą mogli wyjeżdżać, pracować. Milkną teorie spiskowe – mówi Jolanta Tomczyk-Fila, zastępca dyrektora Wydziału Polityki Społecznej PUW w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - InstagramObserwuj nas na Instagramie!

Szczepienia w Luxmedzie  

Jednodawkowym preparatem firmy Johnson&Johnson przez trzy dni zaszczepiono 2330 osób, nie wykorzystano 1170 dawek. Szczepionki zostaną przekazane do punktu Luxmed przy ulicy Jabłońskiego 2/4. 4 i 5 maja Luxmed będzie szczepił osoby według tych samych zasad, jakie stosowano w punkcie w PUW plus nowe „uwolnione” roczniki z harmonogramu.

Mobilny punkt szczepień zostaje przeniesiony do Luxmedu, bo we wtorek do pracy muszą wrócić pracownicy Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego. Punkt Luxmedu we wtorek i w środę także będzie czynny od 8:00 do 18:00. Możliwe, że także w kolejnych dniach, do momentu wykorzystania puli 1170 dawek preparatu. 

We wtorek rozpocznie się szczepienie osób z rocznika 1988, 1989, a 5 maja z 1990 i 1991. 

(ram)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama