Zdjęcie: Komenda Miejska Policji w Rzeszowie

Osiem osób zostało rannych w czterech wypadkach, do których doszło w miniony weekend na drogach regionu rzeszowskiego.

Do pierwszego wypadku doszło w piątek, 12 kwietnia, po godz. 18:00, przy ulicy Zwierzynieckiej w Rzeszowie. 50-letni kierowca fiata zderzył się z 13-letnim rowerzystą. Nastolatek doznał obrażeń i karetką pogotowia został przewieziony do szpitala.

W sobotę (13 kwietnia), przed południem w Kielnarowej jadąca na hulajnodze 11-latka, włączając się do ruchu z drogi podporządkowanej, prawdopodobnie nie ustąpiła pierwszeństwa przejazdu rowerzystce, 52-letniej mieszkance Rzeszowa.

– Kierujące upadły na jezdnię i obie wymagały hospitalizacji – poinformowała asp. sztab. Magdalena Żuk, rzecznik Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie.

Bądź na bieżąco.

Rzeszów News - Google NewsObserwuj nas na Google News!

W niedzielę (14 kwietnia), o 12:30, również w Kielnarowej, 26-letni kierujący motocyklem suzuki, mieszkaniec powiatu dębickiego, zderzył się z rowerzystą, gdy go wyprzedzał. 89-letni mieszkaniec Rzeszowa z ogólnymi potłuczeniami trafił do szpitala.

Do następnego zdarzenia doszło przed 14:00, przy ulicy Krakowskiej w Rzeszowie. 61-letni kierowca volvo, jadąc prawym pasem ruchu ulicy Witosa w kierunku ul. Okulickiego, na skrzyżowaniu nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu kierującej toyotą yaris.

– W wyniku zderzenia pojazdów obrażeń doznała kierująca toyotą i troje pasażerów w wieku: 6, 8 i 12 lat. Uczestnicy tych zdarzeń byli trzeźwi – przekazała rzecznik Żuk.

Na „podwójnym gazie”

Niestety, takiej rozwagi nie miało troje innych kierowców, którym dalszą jazdę udaremnili policjanci. W piątek po 15:30, przy ulicy Monte Cassino, 53-letni kierowca dacii nie ustąpił pierwszeństwa przejazdu motocykliście. Na szczęście, nikomu nic się nie stało.Mundurowi ustalili, że 53-latek był pijany, miał 3,6 promila alkoholu w organizmie. Ponadto posiada dożywotni aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych.

Tego samego dnia, po 21:00, przy ul. Podkarpackiej, policjanci zatrzymali do kontroli kierowcę mazdy. 31-letni obywatel Gruzji również był nietrzeźwy – miał blisko promil alkoholu. Mężczyzna został zatrzymany i noc spędził w policyjnym areszcie.

W sobotę, po 20:00, mundurowi z Głogowa Małopolskiego, przy ul. Sikorskiego zbadali stan trzeźwości kierowcy volkswagena. U 35-letniego mieszkańca powiatu rzeszowskiego alkomat wykazał prawie 3 promile.

Dwóm nietrzeźwym kierowcom policjanci zatrzymali prawo jazdy. Samochód, którym kierował 35-latek, odholowano na policyjny parking. Kierowcy za jazdę po pijanemu odpowiedzą przed sądem.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama