Fot. Materiały prasowe. Na zdjęciu kabaret Paranienormalni

Jaki będzie ten weekend w Rzeszowie? Trochę teatralny, trochę kinowy, a nawet kabaretowy (i to nie jest żart!). Znajdzie się też coś dla maluszków i miłośników klasycznej muzyki.  Będzie też impreza ze smakołykami w roli głównej.

1. PIĄTEK

Metalowy początek weekendu szykuje się w klubie Vinyl (al. Piłsudskiego 31) od godz. 20:00 dzięki takim zespołom jak: Divine Weep, Monasterium oraz Selfdestruction. Bilety w  cenie 10 zł można kupić TUTAJ, w cenie 15 zł przy wejściu do klubu.

Na miłośników serii komiksów Marvela czeka Minimaraton Strażników Galaktyki w ramach ENEMEF w Multikinie. W programie „Strażnicy Galaktyki” oraz premierowo „Strażnicy Galaktyki” vol. 2. Projekcja filmów rozpocznie się o godz. 22:00. Bilety w cenie 30 zł można kupić w kasie kina.

Michał Pastuszak i Poławiacze Pereł to formacja pięcioosobowa wykonująca piosenkę autorską. Dla rzeszowian zagrają w Polskim Radiu Rzeszów (ul. Zamkowa 3) o 19:00. Wstęp wolny.

Spotkanie kobiety z przeszłością i mężczyzny bez przyszłości oznacza spektakl w Teatrze im.  W. Siemaszkowej pt. „Coś w rodzaju miłość” w wykonaniu Marioli Łabno-Flaumenhaft i Roberta Żurka. Sztukę można zobaczyć o 19:00. Bilety w cenie 40 zł w kasie teatru. Spektakl będzie można również zobaczyć w niedzielę o tej samej godzinie.

2. SOBOTA

Środek majowego weekendu to dobra okazja, aby trochę pobiegać. Z  takiego założenia wyszli zawodnicy, którzy wezmą udział IV Ultramaratonie Podkarpackim na trzech dystansach: 50 km, 70 km i 115 km.  Jego trasa jest unikalna  w skali kraju. Uczestnicy będą biec częściowo po asfalcie, a częściowo po leśnym gruncie.

Wyjątkowe w tym biegu jest również to, że rozpoczyna się on i kończy na rzeszowskim Rynku, a tam dla kibiców zostały przygotowane ciekawe atrakcje w postaci koncertów grup The Branchers, Audioties, Kapitał oraz  Doc.

Koncertom będą towarzyszyły występy SlackRes, grupy zajmującej chodzeniem i wykonywaniem akrobacji na wąskiej taśmie rozwieszonej i napiętej pomiędzy dwoma punktami. Na rzeszowskim Rynku zostaną też udekorowani laureaci konkursu plastycznego  „Biegam, Biegniesz, Biegamy – Sport dla Każdego”.

Więcej o IV Ultramaratonie Podkarpackim pisaliśmy TUTAJ.

“Na polską nutę”

Festiwalu Piosenki Dziecięcej i Młodzieżowej „Na polską nutę” odbędzie się w Młodzieżowym Domu Kultury (ul. Osmeckiego 51) o 10:00. Zmagania 42 wokalistów z Chorzowa, Katowic, Łukowa, Niska, Jasła, Krosna, Nowej Dęby, Rzeszowa oraz wielu miejscowości województwa podkarpackiego będzie oceniać jury w składzie: Katarzyna Sobas – doktor sztuki muzycznej w dyscyplinie dyrygentura, pracownik Wydziału Muzyki Uniwersytetu Rzeszowskiego; Magda Skubisz – pedagog w Szkole Muzyki Rozrywkowej „Pro Musica” w Rzeszowie, oraz śpiewająca od dziecka Żaneta Łabudzka, uczestniczka takich programów, jak X-Factor, czy The Voice of Poland.

Laureaci konkursu otrzymają nagrody i wyróżnienia w poszczególnych kategoriach wiekowych. Wstęp wolny.

“Szklana menażeria”

W „Siemaszce” w ten weekend szykuje się również premiera  nietypowej jak dla tego teatru scenerii. Reżyserem spektaklu pt. „Szklana menażeria” jest sam dyrektor instytucji – Jan Nowara. Jeśli się jeszcze zastanawiacie czy warto przyjść, przeczytajcie naszą zapowiedź – TUTAJ

„Szklaną menażerię” w reż. Jana Nowary premierowo można zobaczyć 6 i 7 maja (sobota, niedziela) o godz. 19:00 oraz w następujących terminach: 9 maja o 20:00, 10 i 11 maja o. 19:00, 3 i 4 czerwca o. 19:00, 6 czerwca 11:00. Bilety w cenie 30 zł można kupić  w kasie teatru.

Zlot food trucków

Miłośnicy jedzenia ucieszą się z pewnością z kolejnej  wizyty food trucków w Rzeszowie. Samochody z różnego rodzaju smakołykami staną na parkingu Galerii Nowy Świat w godz. 11:00 – 19:00. Podczas kulinarnej uczty będzie można spróbować prawdziwych amerykańskich burgerów, kanapek w stylu bostońskim, pierożków na parze, sałatki kimchi i wakame oraz mango lassi.

Będą też dania z woka i zupy prosto z ulic Hong Kongu i Pekinu, belgijskie frytki i kiełbaski prosto z ulic Berlina, a do tego currywurst, bockwurst, bratwurst, wiener czy krakauer, a także makarony boscaiola, arrabbiata, pesto Rosso, a ponadto naleśniki z francuskiego ciasta na słono i słodko chilli, oraz gulasze i zupy. Wstęp wolny.

3. NIEDZIELA

O 16:00 w Muzeum Okręgowym w (ul. 3 Maja) odbędzie się Prolog 56. Muzycznego Festiwalu w Łańcucie. W programie koncertu kameralnego znalazły się nieznane utwory ze zbiorów biblioteki Muzeum-Zamek w Łańcucie, a wykonają je: Ewa Bocian (flet), Joanna Supranowicz (harfa) oraz Paweł Węgrzyn (klawesyn). Zaproszenia do odebrania w sekretariacie muzeum w godz. 8:00-15:00.

„Radio, muzyka, żarty!”, czyli Polska Noc Kabaretowa w Rzeszowie poprowadzą dziennikarze z Kabaretu Skeczów Męczących; „Golon”, czyli Karol Golonka, „Jarek” – Jarosław Sadza, „Łajza” – Marcin Szczurkiewicz oraz „Michu” – Michał Tercz. Ich goście będą niemniej szacowni i rzecz jasna zabawni, bo na scenie przygotowanej w rzeszowskiej  hali Podpromie zobaczymy również Paranienormalnych znanych chociażby z cyklu o Marioli, Kabaret Moralnego Niepokoju na czele z Robertem Górskim vel. Prezesem („Ucho Prezesa), Kabaret Nowaki z „Panią Krysią, księdzem i policjantem” czy Jerzego Kryszaka.

Tym razem sympatycy dobrych żartów wraz z kabareciarzami zostaną przeniesieni do studia radiowego, w którym różnorodne programy, niezwykli prowadzący i goście zapewnią czterogodzinną rozrywkę. Ta mocna dawka humoru będzie serwowana na Podpromiu o godz. 17:00. Bilety w cenie od 47 zł do 150 zł można kupić w Podziemnej Trasie Turystycznej, Empiku oraz Media Markt, a także na stronie kabaretowebilety.pl. Rezerwacje i sprzedaż 790 703 785.

“Pamiętniki”

Spektakl „Pamiętniki” na podstawie tekstu Marka Twaina w wykonaniu Teatru Grymas działającego przy Ośrodku Działań Teatralnych Anety Adamskiej odbędzie się o godz. 18.00 w Teatrze Przedmieście (ul. Reformacka 4). „Pamiętniki” to miniatura literacka opisująca w sposób humorystyczny i wzruszający pierwszych ludzi – Adama i Ewę; dwie tak bardzo odmienne istoty, między którymi powoli rodzi się uczucie. Mark Twain błyskotliwie analizuje naturę kobiety i mężczyzny, pokazuje ich wady i zalety, ale przede wszystkim składa hołd wiernej i bezinteresownej miłości.

Ewa już od pierwszego dnia swojego istnienia jest bardzo ciekawa świata, pragnie posiąść wiedzę, umiejętności i cały czas… mówi. Codziennie stara się pozyskać zainteresowanie i przyjaźń Adama, który jednak nie zabiega o jej towarzystwo i jest skupiony wyłącznie na sobie. Oboje komentują w tajemnicy przed sobą te same wydarzenia, jednakże ich relacje znacząco się różnią. Wstęp wolny.

Zabawa w Heliosie

Niedzielny poranek w kinie Helios (al. Powstańców Warszawy 14) zdecydowanie należy do maluchów. W programie spotkanie dzieci z końmi ze Stadniny Koni „Albin” w Rzeszowie, ciuchcia, która będzie kursować po parkingu, zwariowane zabawy i animacje z Mini Brain Academy kolorowanki, malowanie  buziek, tatuaży, konkursy z nagrodami. Zabawa rozpocznie się o godz. 9:45, wstęp 16 zł.

(jg)

redakcja@rzeszow-news.pl

NAPISZ KOMENTARZ: