Zdjęcie: Sebastian Fiedorek / Rzeszów News
Reklama

Muzeum Okręgowe w Rzeszowie oraz 21. Brygada Strzelców Podhalańskich zapraszają w niedzielę (20 sierpnia) na „Popołudnie z Brygadą Podhalańską” w ramach Muzealnego Wehikułu Czasu.

Będzie to kolejny „Wehikuł Czasu”, na którym w Muzeum Okręgowym w Rzeszowie (ul. 3 Maja 19) gościć będą żołnierze z  21. Brygady Strzelców Podhalańskich z Rzeszowa. Podhalańczycy zaprezentują wyposażenie patroli rozminowania, Kołowy Transporter Opancerzony – Rosomak, drużynę zmechanizowaną z pełnym uzbrojeniem oraz sprzęt wspinaczkowy. 

– Dzieci będą mogły wziąć udział w zabawach plastycznych oraz zrobić sobie zdjęcie w stroju strzelca podhalańskiego – poinformował kpt. Konrad Radzik, rzecznik 21. BSP.

Dodatkową atrakcją będzie quiz wiedzy o tradycji i współczesności 21. BSP, zaś ok. godz. 16:00 podhalańczycy zapraszają na koncert piosenki patriotycznej i wojskowej w wykonaniu Sekcji Wokalnej Klubu 21. BSP oraz występ Orkiestry Wojskowej z Rzeszowa.

Piknik rozpocznie się o godz. 12:00 i potrwa do 18:00. Wstęp wolny. Piknik jest częścią obchodów Święta Wojska Polskiego.

(ak)

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: