Reklama

Spełniło się marzenie 13-letniej Weroniki z Lutoryża koło Rzeszowa, która zmaga się z rdzeniowym zanikiem mięśni. Dziewczynka spotkała się Mieczysławem Hryniewiczem  i Bożeną Dykiel, aktorami serialu „Na Wspólnej” w TVN.

Weronika jest podopieczną Fundacji Dziecięca Fantazja. Od urodzenia choruje na rdzeniowy zanik mięśni. Od wielu lat korzysta z respiratora 24h/dobę i jej jedynym, prawdziwym oknem na świat są programy i seriale telewizyjne, które stale ogląda. Niecałe dwa lata temu fundacja spełniła pierwsze marzenie dziewczynki podarowując jej 42-calowy telewizor do jej pokoju oraz pakiet telewizji cyfrowej.

Weronika  jest wielką fanką serialu „Na Wspólnej”. Uwielbia wszystkich bohaterów, a w szczególności główną parę, którą grają znani aktorzy: Mieczysław Hryniewicz i Bożena Dykiel.

Mieczysław Hryniewicz, który na stałe mieszka w Poznaniu ani chwili nie wahał się czy spełnić marzenie dziewczynki i osobiście odwiedził Weronikę. Wielką radość z wizyty widać było na twarzy Weroniki przez cały czas. Podłączona do respiratora nie mogła mówić, ale mogła oczami pełnymi uwielbienia chłonąć każde słowo wypowiadane przez swojego idola, który przez ponad cztery godziny siedział obok jej łóżka, trzymał ją za rękę, przytulał, czytał jej opowiadania i bajki, opowiadał o nagraniach w serialu oraz o życiu aktorskim.  Dla Weroniki, która od początku emitowania ogląda serial było to ogromnym szczęściem  i radością.

Bożena Dykiel, która nie mogła odwiedzić jej ze względów zdrowotnych, nagrała osobiste powitanie i życzenia dla Weroniki, które odtworzono na laptopie. Dla dziewczynki była to podwójna radość i niezapomniane przeżycie. Ten dzień dla Weroniki będzie szczególny  i ze względu na osobistą wizytę, nagranie oraz wspólne zdjęcia z ulubionym aktorem, wpisy do pamiętników oraz otrzymane prezenty w postaci gier i zabawek, którymi dziewczynka lubi się otaczać.

Fundacja „Dziecięca Fantazja” jest organizacją non-profit, posiadającą status Organizacji Pożytku Publicznego. Powstała w 2003 roku. Jej jedynym celem jest wnoszenie radości w życie dzieci zmagających się z chorobami zagrażającymi życiu i nieuleczalnymi poprzez spełnianie ich najskrytszych marzeń i fantazji. Podopiecznymi fundacji są dzieci zmagające się z nowotworami, wadami wrodzonymi i chorobami genetycznymi. Przez 10 lat działalności spełniła ponad 3500 najskrytszych fantazji. Fundatorami marzeń są osoby indywidualne, firmy i organizacje.

Fundację Dziecięca Fantazja można wesprzeć:

– poprzez wysłanie charytatywnego SMS o treści MARZENIE pod numer 7272. Koszt 2,46 zł. 2 zł z każdego smsa przekazane jest na działalność statutową fundacji

– poprzez przekazanie odpisu 1% podatku dochodowego nr KRS 0000168783

– poprzez wpłatę na konto Fundacji prowadzone w Banku Polskiej Spółdzielczości S.A.
nr 14 1930 1523 2310 0345 8400 0001

– poprzez „zaadoptowanie” konkretnego marzenia chorego dziecka z danego regionu,

– poprzez uczestnictwo w imprezach organizowanych przez cały rok na rzecz podopiecznych

– poprzez polubienie fanpage’u Fundacji Facebook.com/DzieciecaFantazja

Rodziny, które zmagają się z ciężkimi chorobami dzieci mogą zgłaszać dziecięce marzenia za pośrednictwem formularza zgłoszeniowego dostępnego na stronie internetowej fundacji www.f-df.pl oraz listownie.

redakcja@rzeszow-news.pl

Reklama

NAPISZ KOMENTARZ: